نقش کرم ویتامینه در رفع خشکی پوست

نقش کرم ویتامینه در رفع خشکی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نقش کرم ویتامینه در رفع خشکی پوست

زمانی که پوست دهیدراته شود یا به عبارت دیگر رطوبت طبیعی خود را ازدست دهد، دچار خشکی می شود. خشکی پوست خود نیز سبب بروز مشکلاتی همچون آسیب پذیر شدن پوست،پوسته پوسته شدن، ایجاد چین و چروک، شقاق، خارش، التهاب، ایجاد دانه های قرمزرنگ، ایجاد لکه و ... می شود. روش های گوناگونی برای کمک به رفع خشکی پوست وجوددارد. کرم های ویتامینه با تامین ویتامین های مورد نیاز پوست به سلامتی آن کمک میکنند و به این ترتیب به حفظ رطوبت طبیعی پوست می توانند کمک کنند. در ادامه به نقش و عملکرد کرم های ویتامینه برای پوست های خشک بیشتر می پردازیم.

مقابله با خشکی پوست با پاییز

خشکی پوست عارضه ای است که در فصولی مانند پاییز و زمستان شایع تراست. کاهش رطوبت هوا و پایین آمدن دما دو عاملی هستند که موجب می شوند بسیاری ازافراد با شروع پاییز دچار خشکی پوست شوند. کاهش رطوبت هوا باعث کاهش رطوبت طبیعی پوست می شود؛ سرما نیز موجب کاهش جریان گردش خون در بدن و کاهش فعالیت غدد چربی درون پوست می شود و به این طریق در خشکی پوست نقش دارد. برای رفع خشکی پوست در فصل پاییز بهتر است شستشوی پوست و به خصوص دست ها که مدام شسته می شوند توسط موادشوینده ی ملایم انجام شود. استفاده از کرم های مرطوب کننده و ویتامینه هم به تقویت پوست و افزایش رطوبت آن کمک می کند. افزایش رطوبت محیط زندگی با کمک دستگاه بخور وکتری هم به بهتر شدن وضعیت پوست کمک می کند.

کرم های ویتامینه برای رفع خشکی پوست

انواع ویتامین ها از جمله ویتامین C، A و E در حفظ سلامت و رطوبت طبیعی پوست موثر هستند و کمبود آن ها می تواند خشکی پوست را ایجاد یا تشدید کند.در حالت طبیعی کسانی که رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشند، دچار کمبود این ویتامین ها نیستند اما گاهی اوقات لازم است به طریق دیگری از جمله استفاده از کرمهای ویتامینه این ویتامین های مورد نیاز پوست را تامین نمود. کرم های ویتامینه با برند های مختلفی در بازار وجود دارند که در اغلب آن ها ویتامین هایی از قبیل  C ،E ،A و ویتامین های خانواده B در آن ها وجود دارد. علاوه بر ویتامین ها، ترکیبات دیگری مانند نرم کننده ها و مرطوب کننده های قوی پوست، آنتی اکسیدان ها وانواع عصاره ها و روغن های گیاهی در این گونه کرم ها وجود دارد که برای تقویت ولطیف کردن پوست موثر اند.

کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X