بهترین روش درمان پسوریازیس چیست؟

بهترین روش درمان پسوریازیس چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش درمان پسوریازیس چیست؟

بسیاری از بیماری های پوستی ناشناخته وجود دارند که اگر به موقع و به درستی درمان نشوند مشکلات فراوانی را برای بیمار به وجود می آورند و درمان آنها بسیار طولانی و سخت خواهد بود،  یکی از بیماری های پوستی شایع بیماری پسوریازیس می باشد که باید دید بهترین روش درمان آن چیست؟

علل و درمان بیماری پسوریازیس

پسوریازیس نوعی بیماری شایع پوستی می باشد که باعث اختلال در چرخه زندگی سلول های پوستی می گردد و با افزایش سرعت ساخت سلول های این بیماری بر روی پوست ، پوست دچار تکه های نقره ای ضخیم ، خارش دار ، خشک و تکه های قرمز دردناک می گردد.

این بیماری اغلب به دلیل ایجاد  اختلال در سیستم ایمنی بدن به وجود می آید و باعث ایجاد لک در سطح پوست نواحی مختلف بدن می گردد و طبق نظر متخصصین پوست این بیماری بیشتر به دلیل ریشه های ارثی و ژنتیک در افراد ایجاد می شود.

افرادی که به بیماری پسوریازیس دچار میشوند باید حتما به متخصص پوست مراجعه نمایند و از درمان های دارویی و موضعی در این زمینه استفاده کنند اما علاوه بر درمان دارویی استفاده این افراد از نور آفتاب و رژیم غذایی سرشار از امگا ۳ و ویتامین D علائم بیماری را در آنها کاهش خواهد داد همچنین رفتن به مسافرت و دور شدن ازعوامل استرس زا به کاهش این بیماری در مبتلایان کمک می نماید.

جلوگیری از تشدید بیماری پسوریازیس

دقت در رعایت رژیم غذایی، استفاده مناسباز نور خورشید، دوری گزیدن از عوامل استرس زا و داشتن رژیم غذایی فاقد گلوتن باعث جلوگیری از شدت یافتن این  بیماری پوستی در افراد میگردد.

 افرادی که به بیماری پسوریازیس مبتلا می شوند در فصول گرم سال به دلیل تاثیر تعرق در ایجاد سوزش و التهاب در پوست در نقاطی که دچار این بیماری شده است باید درحین خارج شدن از منزل از پوست خود محافظت نمایند و از قرار گرفتن در نور آفتاب شدید خودداری کنند تا پوست آنها دچار سوختگی شدید بر اثر تعرق نگردد.

بسیاری از بیماری های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس و آکنه به درمان تخصص نیاز دارند و هر فردی که به این بیماری ها مبتلا میگردد در گام نخست باید جهت درمان تخصصی و مناسب به متخصص پوست با تجربه که در زمینه این بیماری ها دانش و تجربه کافی را دارد مراجعه نماید.

کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X