مراحل عمل بای پس معده برای لاغری

مراحل عمل بای پس معده برای لاغری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراحل عمل بای پس معده برای لاغری

افرادی که دچار اضافه وزن زیادی بوده و نمی‌توانند با ورزش کردن، رژیم لاغری و راه‌های دیگر کاهش وزن دهند ، در این صورت به کمک برخی روش‌های جراحی می توان به لاغر شدن آنها کمک کرد ، در همین راستا در این مقاله عمل بای پس معده مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل بای پس معده

در عمل جراحی بای پس معده با ایجاد تغییر در چگونگی هضم غذا در معده و روده‌ی کوچک به کاهش وزن فرد کمک می شود . پس از عمل بای پس معده ، معده‌ی فرد کوچک‌تر خواهد شد و با خوردن غذای کم‌تر احساس سیری خواهید داشت ، در واقع با انجام این عمل جراحی غذایی که فرد می خورد دیگر وارد برخی از بخش‌های معده و روده‌ی کوچک که غذا را جذب می‌کند ، نمی‌شود لذا در نتیجه بدن فرد تمام کالری غذاهایی را که می‌خورد جذب نخواهد کرد و بدین ترتیب فرد پس از مدتی شروع به لاغر شدن خواهد کرد .

مراحل انجام عمل لاغری بای پس

  • مرحله‌ اول : در این مرحله معده‌ی فرد کوچک‌تر می شود ، پزشک متخصص جراحی با استفاده از بست‌هایی معده فرد را به یک بخش کوچک بالایی و یک بخش بزرگ‌تر پایینی تقسیم می کند که بخش بالایی ، معده‌ی کیسه نامیده می‌شود و قسمتی است که از این به بعد غذای خورده‌شده وارد آن خواهد شد و  به‌اندازه‌ی یک گردو است و تنها می‌تواند ۲۸ گرم از غذا را در خود نگه دارد لذا فرد کمتر غذا می‌خورد و وزن از دست خواهد داد .
  • مرحله‌ دوم : در این مرحله پزشک جراح بخش کوچکی از روده‌ی کوچک را به سوراخی که در کیسه درست کرده است متصل می‌کند ، لذا غذایی که خورده می شود از طریق کیسه وارد این سوراخ جدید و از آنجا وارد رود‌ه‌ی کوچک می‌شود ، بدین ترتیب جهت دفع غذای خورده شده مشکلی ایجاد نخواهد شد .

روش دوم بای پس معده

روش دوم با استفاده از یک دوربین کوچک که لاپراسکوپ نامیده می‌شود ، صورت می پذیرد  ، در واقع جراح ۴ تا ۶ برش کوچک در شکم فرد ایجاد می‌کند ،دوربین و تجهیزات لازم برای جراحی از طریق این برش‌ها وارد بدن می کند و از آنجا که دوربین به صفحه‌ی نمایشی که در اتاق عمل وجود دارد متصل است به جراح اجازه می‌دهد در حین جراحی درون شکم فرد را ببیند و تغییرات لازمه را اعمال نماید . کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X