چه زمان به پاکسازی پوست نیاز داریم؟

چه زمان به پاکسازی پوست نیاز داریم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چه زمان به پاکسازی پوست نیاز داریم؟

پاکسازی پوست از جمله روش های موثر در رفع عوارض مختلف پوستی ، جوانسازی پوست و ایجاد شادابی در پوست می باشد . پاکسازی پوست می تواند در مراکز و کلینیک پوست و مو و زیبایی معتبر یا با روش های ساده در منزل انجام شود که در هر دو حالت باید با روش صحیح و مواد طبیعی و موثر به تقویت و پاکسازی پوست اقدام نمود . اما باید بدانیم زمان پاکسازی پوست که می توانیم بهترین نتیجه را بگیریم چه زمانی است/

پاکسازی پوست شامل مراحلی چون ؛ بخور دادن ، خارج سازی جوش های سرسیاه ، زدن ماسک مناسب با نوع پوست ، زدن ماسک جهت طراوت و شادابی پوست ، لایه برداری پوست و استفاده از مرطوب کننده ی موثر می باشد .

با پاکسازی پوست می توان به پوست شفافیت و شادابی موثری را بخشید و از ایجاد خطوط پیر کننده و چین و چروک های متعدد جلوگیری کرد .

پاکسازی پوست باید هر دو الی سه ماه یک بار به روش صحیح با رعایت فاصله ی لازم صورت پذیرد تا باعث افتادگی و چروک پوست صورت نگردد  .

زمان پاکسازی پوست

پاکسازی پوست که باید با مواد موثر و بدون ضرر صورت پذیرد باید با توجه به نیاز پوست انجام شود زیرا با لایه برداری سطحی یا همان اسکراب کردن می توان به طور روزانه لایه سطحی و سلول های مرده را از روی  پوست برداشت ، در حالی که با لایه ی برداری قوی تر می توان به طور عمیق تری لایه های سطحی پوست و عوارض پوست را برطرف نمود .

بهترین زمان پاکسازی پوست زمانی است که فرد با نگاه کردن در آینه ،دانه های ریز سر سیاه را بر روی بینی و گونه های خود مشاهده می کند و پوست شفافیت و صافی خود را از دست داده و کدر شده است.

با لایه برداری سطحی می توان به طور روزانه به شفافیت و درخشندگی پوست کمک کرد در حالی که لایه برداری عمیقی تنها توسط متخصص پوست و با توجه به عمق عارضه پوستی باید صورت پذیرد .

هنگامی که فرد نیازی به بیرون رفتن از خانه ندارد که معمولا این زمان قبل از خواب و از ساعت ۱۰ شب به بعد می باشد ، بهترین زمان برای پاکسازی پوست خواهد بود ، زیرا پوست پس از آن به طور کامل استراحت کرده و نتیجه پاکسازی پوست نیز بهتر خواهد بود .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X