جراحی و پروتز سینه

جراحی و پروتز سینه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی و پروتز سینه

تغییرات در ظاهر بدن برای اکثر زنان دشوار است. جراحی و پروتز سینه یک سینه مصنوعی است که برای زنانی که در اثر عمل جراحی شکل سینه شان تغییر کرده و یا کاملا حذف شده است، مورد استفاده قرار می گیرد.

پروتز موقت

اگر ماستکتومی بدون بازسازی سینه داشته باشید، پرستار به شما یک سینه مصنوعی سبک وزن خواهد داد تا آن را در سینه بند خود قرار دهید. اگر شما تمایل داشته باشید می توانید دقیقا بعد از انجام عمل از این سینه مصنوعی استفاده کند، حتی اگر منطقه تحت عمل حساس باشد. بعضی از خانم ها به جای انجام یک پروتز دائمی، با استفاده از این پروتزهای موقت راحت هستند.

پروتز دائمی

حدود ۶ هفته پس از ماستکتومی، زمانی که زخم شما بهبود پیدا کرده و هر پرتو درمانی را که لازم داشتید به پایان رسید، می توانید برایپروتز دائمی خود آماده شوید. این نوع از پروتزها از سیلیکون ساخته شده اند.

پروتز جزئی

زنانی که بخشی از سینه خود را برداشته اند می توانند از یک پروتز جزئی استفاده کنند. یک پروتز جزئی به شکل بافتی که حذف کرده اید شکل می گیرد. این پروتز می تواند پایین، بالا و یا کنار سینه بندتان را پر کند.

علاوه بر استفاده از پروتزهایی که در بالا نام برده شد، برخی از کسانیکه به علت سرطان سینه ماستکتومی داشته اند، ممکن است جراحی پلاستیک را برای بازسازی سینه خود انتخاب کنند. این نوع جراحی می تواند تقارن میان دو سینه را با جایگزینی پوست و بافت سینه بازگرداند.

آیا بازسازی پستان برای من مناسب است؟

چشم انداز زندگی طولانی مدت بدون سینه برای هر زنی متفاوت است. انتخاب هر کسی لزوما برای دیگری مناسب نیست. این یک تصمیم شخصی است که معمولا آسان نمی باشد.

هم اکنون پیشرفت در عمل جراحی و پزوتز سینه ، بهتر از همیشه است. شما می توانید با استفاده از ایمپلنت سینه یا بافت بدن خودتان، سینه تان را بازسازی کنید. این عمل ظاهرتان را تغییر می دهد، اما می تواند منافع روانی نیز داشته باشد و به احساس سلامتی شما اضافه کند.

بهترین زمان برای بازسازی سینه چه موقع است؟

زمان بندی برای انجام این عمل بر اساس میل شما، شرایط پزشکی و درمان سرطان است. شما می توانید انتخاب کنید که آن را در همان زمان حذف سینه انجام دهید، یا ماه ها و سال ها پس از ماستکتومی.

اگر شما هر گونه شیمی درمانی یا پرتو درمانی را آغاز کرده اید، بازسازی سینه معمولا تا زمانی که این درمان ها را کامل نکنید به تعویق می افتد. جراح شما می تواند در تصمیم گیری در مورد زمان مناسب برای انجام این عمل، به شما کمک کند.

منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X