خواص شیر برای پوست

خواص شیر برای پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خواص شیر برای پوست

زیبایی و سلامتی پوست نشانه ای از سلامتی درونی بدن است و مواد غذایی که مصرف می کنیم دروضعیت پوستمان نقش دارند. شیر از جمله مواد غذایی است که خواص زیبای برای پوست دارد . خوردن یا استعمال موضعی شیر برای پوست فواید زیادی دارد و از این رو در بسیاری از دستورالعمل های زیباسازی و جوانسازی پوست شیر به کار رفته است. در ساخت بسیاری از محصولات آریشی موجود در بازار هم شیر به کار می رود . گنجاندن شیر در رژیم غذایی روزانه  نیزعلاوه بر کمک به تقویت و حفظ سلامتی عمومی بدن در شادابی پوست هم نقش دارد.

تأثیر شیر برای پوست

پاک کنندگی شیر مثال زدنی است و بسیاری از متخصصان زیبایی توصیه می کنند که از شیر به عنوان پاک کننده روزانه ی خود استفاده کنید. اثر پاک کنندگی شیر در عین حال که ملایم است، موثر نیز می باشد و می تواند چربی اضافه ی پوست و همچنین مواد آرایشی که روی پوست باقی می مانند را به خوبی پاک کند. یکی دیگر از اثرات شیر ، لایه برداری پوست است. این ماده ی ارزشمند حاوی اسید لاکتیک است که  معمولا در ترکیبات لایه بردارهای شیمیایی نیز وجود دارد؛ منتها نحوه ی لایه برداری شیر بسیار ملایم تر از لایه بردارهای شیمیایی و اسید های میوه ها بوده و موجب التهابات پوستی نمی شود. شفافیت، نرمی، محو شدن چین های ریز و کوچک شدن منافذ گشاد و نمایان پوست از دیگر اثرات مثبتی هستند که افراد با استعمال موضعی شیر بر رو پوستشان خواهند دید.

جوانسازی پوست با یخ شیر

روش های متنوعی برای زیباسازی پوست صورت وجود دارد ولی به هر حال بیشتر افراد ترجیح می هند که با مواد طبیعی که هم ارزان تر هستند و هم عوارض جانبی کمتری دارند، به پوست خود رسیدگی کنند. خانم های ژاپنی برای بهره بردن از  خواص شیر برای پوست خود، یخ شیر درست می کنند. مالیدن یخ شیر بر روی پوست  موجب جوانسازی آن می شود.. برای درست کردن تکه های یخ شیر کافی است که شیر را به تنهایی و یا با ترکیب موادی همچون شیر نارگیل، آب برنج و ... درون قالب یخ بریزید و در فریز بگذارید تا یخ ببندد. می توانید هر شب قبل از خواب از یخ شیر هایی که خودتان درست کرده اید بر روی پوست خود بمالید. مداومت بر انجام این کار باعث طراوت و شادابی پوستتان خواهد شد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X