تفاوت لیپوماتیک، کرایولیپولیز و لیپولیز

تفاوت لیپوماتیک، کرایولیپولیز و لیپولیز

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 تفاوت لیپوماتیک، کرایولیپولیز و لیپولیزر

در روش های لیپوماتیک، کرایولیپولیز و لیپولیزر هدف اصلی از بین بردن چربی های اضافه در نواحی مختلف بدن و ایجاد لاغری موضعی است . این سه روش اگرچه یک هدف را دنبال می کنند اما تفاوت لیپوماتیک و لیپولیزر به صورت اساسی در شیوه ی انجام کار و نتیجه ی نهایی با یکدیگر می باشد.

● در روش لیپوماتیک ، از تاثیر توام حرکات ارتعاشی ، چرخشی و نوسانی لوله ای به نام کانولا جهت جدا سازی بافت سالم چربی از بدن استفاده می شود .

در این روش با بیحسی موضعی و با ایجاد یک خراش کوچک توسط جراح لوله ی کانولا جهت ساکشن چربی ها به زیر پوست رانده می شود ، عوارض ناشی از روش لیپوماتیک چربی ها نسبت به سایر روش های لیپولیز چربی کمتر بوده ، دوره ی نقاهت کوتاهی دارد و چربی ها بدون سوزاندن پوست به طور موثری از زیر پوست به خارج از بدن تخلیه می شوند .

از آنجا که در روش لیپوماتیک، بافت چربی های تخلیه شده از بدن سالم هستند ، لذا می توان از این چربی ها جهت برجسته سازی دیگر نواحی بدن چون ؛ گونه ، سینه و باسن نیز مجددا استفاده نمود .

تفاوت لیپوماتیک و لیپولیزر

● در روش لیپولیزر ، ابتدا بافت چربی توسط حرارت ناشی از لیزر تخریب و سوزانده شده ، سپس روغن درون سلول ها آزاد می گردد و در نهایت روغن حاصله توسط  دستگاه به بیرون از بدن ساکشن می شود .

حرارت ناشی از لیزر چربی ها در روش لیپولیزر ، سبب بروز سوختگی پوست و مشکلات ناشی از آن شده ، احتمال آمبولی چربی را کاهش داده ولی باعث سفت شدن بافت پوست نیز می گردد .

یکی دیگر از موارد تفاوت لیپوماتیک و لیپولیزر این است که مدت زمان انجام لیپولیزر چربی ها نسبت به لیپوماتیک دو برابر خواهد بود ، زیرا لیزر چربی و تخلیه ی آن در دو مرحله صورت می پذیرد .

در روش لیپولیزر که امکان سوختگی پوست و ناهمواری جای عمل  هست ، به دلیل تخریب بافت چربی ،  امکان استفاده ی مجدد از آن به منظور تزریق در سایر نواحی بدن وجود نخواهد داشت .

کرایولیپولیز، در این روش ، سلول های چربی اضافی با کمک نفوذ سرما در عمق cm ۲ زیر پوست ، تخریب و تخلیه می شوند .

این سرما دمای +۷ سانتی گراد خواهد بود که با کمک آن همراه با خلا و فشار منفی وکیوم می توان چربی های اضافه ی بدن به طور موثری کاهش داد .

در روش کرایولیپولیز تا ۱۲ سانتی متر می توان سایز کم کرد که در صورت استفاده از دستگاه های استاندارد ، این روش بی خطر و ایمن خواهد بود . منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X