آیا لیزر کردن موهای زائد باعث نازایی می شود؟

آیا لیزر کردن موهای زائد باعث نازایی می شود؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا لیزر کردن موهای زائد باعث نازایی می شود؟

آیا لیزر سرطان زاست؟

همانطور که میدانید امروزه لیزر نقش بسیار زیادی در زندگی انسان ها دارد و توانسته جایگاه ویژه ای را برای خود تدارک ببیند. در این راستا باید بگوییم که یکی از مورادی که افراد از آن استفاده می کنند لیزر کردن موهای زائد می باشد. در واقع لیزر به راحتی میتواند بر روی فولیکول های مو تاثیر بگذارد و انها را از بین ببرد. اما آیا لیزر سرطان زاست؟ این سوال اکثر کسانی است که از این دستگاه استفاده می کنند. در این رابطه باید بگوییم که تاکنون هیچ نشانه ای از سرطان و حتی بیماری در کسانی که از این دستگاه برای رفع موهای زائد استفاده کرده اند دیده و گزارش نشده است.

نواحی مناسب لیزر موی زائد

مطمئنا میدانید وقتی افراد از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنند تقریبا میدانند که نتیجه دلخواه خود را دریافت می کنند و به طور کلی هیچ موی زائدی در ناحیه مورد نظر رشد نمی کند. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که کدام نواحی مناسب ترین ناحیه برای لیزر کردن موهای زائد می باشد؟ اکثر پزشکان بر این عقیده هستند که زیربغل و پا یکی از بهترین گزینه هایی است که میتوانید استفاده کنید زیرا به راحتی به درمان جواب داده و فولیکول های مو در سست ترین حالت خود قرار دارد و به راحتی از بین خواهد رفت.

عوارض لیزر موهای زائد در بارداری

اکثر افرادی که لیزر موهای زائد انجام داده اند میدانند که این عمل هیچگونه عوارضی را با خود به دنبال ندارد. اما مسئله ای که بسیاری از پزشکان به آن اشاره می کنند این است که در دوران بارداری از لیزر استفاده نکنید زیرا این امکان وجود دارد که اشعه حاصل از آن بر روی نوزاد تاثیر بگذارد هر چند این مسئله به اثبات نرسیده و تنها در حالت یک فرضیه باقی مانده است اما برای اطمینان بیشتر و پیشگیری انجام ندادن آن بهترین گزینه است.

لیزر کردن موهای زائد در نازایی تاثیر دارند؟

مطمئنا این مسئله توسط بسیاری از پزشکان مورد بررسی قرار گرفته است اما باید بگوییم که تاکنون هیچ گزارشی از این مسئله به جامعه پزشکی گزارش نشده است. از همین رو باید بگوییم که با خیالی آسوده به سراغ لیزر موهای زائد بروید و برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص شوید. و هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. اما دقت داشته باشید که حتما نزد یک پزشک متخصص برای لیزر مراجعه کنید تا آسیبی از نظر سوختگی به پوست بدن شما وارد نشود. کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X