آیا لیزر برای رفع موهای زیر پوستی مفید است؟

آیا لیزر برای رفع موهای زیر پوستی مفید است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا لیزر برای رفع موهای زیر پوستی مفید است؟

یکی از مشکلات شایعی که پس از رفع موهای زائد بدن برای بسیاری از افراد ممکن است ایجاد گردد موهای زیر پوستی می باشد که ایجاد این ‌موها باعث می گردد تا فرد دچار خارش ، التهاب و جوش در پوست گردد اما آیا لیزر برای رفع موهای زیر پوستی مفید است؟ موهای زیر پوستی موهایی هستند که در هنگام رشد به جای خارج شدن از پوست دچار پیچ خوردگی می شوند و در زیر پوست نفوذ می نمایند و به داخل پوست کشیده می شوند و در آنجا به رشد خود ادامه می دهند. ایجاد التهاب، قرمزی، خارش، برجسته شدن پوست، چرکی شدن فولیکول مو و تیره شدن منفذ رشد مو از علائم زیر پوستی شدن مو می باشد.

رفع موهای زیر پوستی

موهای زیر پوستی که بعد از اصلاح و اپیلاسیون بدن ایجاد می شوند مانند برآمدگی هایی هستند که بسیار شبیه جوش هستند و در موادی دردناک نیز خواهند بود و علت اصلی به وجود آمدن آنها اصلاح موها برخلاف جهت رویش آنها می باشد که موجب می گردد موها در رویش مجدد خود به صورت زیر پوستی رشد نمایند. در اغلب موارد موهای زیر پوستی خود به خود از پوست بیرون خواهند آمد اما در برخی موارد باید فرد با استفاده از درمان های خانگی و ساده مانند بیرون کشیدن موها از زیر پوست با موچین و با استفاده از سوزن آنها را از پوست خارج بسازد.

لیزر درمانی موهای زائد زیر پوستی

یکی از بهترین روش های رفع موهای زائد و موهای زیر پوستی لیزر درمانی می باشد زیرا موهای ضخیم و زمخت بیشتر از موهای نازک به صورت زیر پوستی رشد می نمایند، در لیزر درمانی موهای زیر پوستی امواج و اشعه لیزر با متمرکز شدن بر روی فولیکول مو موجب می گردد تا فولیکول دچار تخریب گردد و مو پس از اتمام جلسات لیزر درمانی نه تنها به صورت زیر پوستی بلکه دیگر رشدی نخواهد داشت و به صورت طولانی مدت و دائمی رفع خواهد شد. بهترین روش جهت جلوگیری از ایجاد موی زیر پوستی اصلاح موهای زائد در جهت رویش آنها می باشد همچنین پس از اصلاح می توان با روغن زدن به پوست و یا استفاده از نرم کننده از ایجاد عفونت در فولیکول مو و زیر پوستی شدن مو جلوگیری به عمل آورد. کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X