دلایل و درمان چروک زیر چشم

دلایل و درمان چروک زیر چشم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

دلایل و درمان چروک زیر چشم

بسیاری از افراد قبل از رسیدن به سنین میانسالی چروک دور و زیر چشم را تجربه می نمایند و در هنگام حرکات چشم و خندیدن چروک اطراف و زیر چشم آنها بسیار نمایان هستند و این مسئله باعث آزار آنها می گردد اما  دلایل و درمان چروک زیر چشم چیست.

علت و درمان چروک زیر چشم

یکی از اولین نشانه های بالا رفتن سن در افراد ایجاد چروک دور چشم و زیر چشم می باشد و بروز این نشانه ها باعث می گردد ظاهر فرد پیرتر از آنچه که هست نشان داده شود . نازک بودن پوست اطراف و زیر چشم، حرکات زیاد عضلات چشم، استفاده نکردن از ضد آفتاب مناسب، نور خورشید ، سرما و بالا رفتن سن و کاهش چربی زیر پوست موجب می گردند تا پوست زیر چشم افتاده و شل گردد و به مرور دچار چین و چروک گردد. جهت رفع چروک اطراف چشم  و زیر آن می توان از روش های مختلفی چون تزریق ژل و چربی، بوتاکس ، لیزر درمانی ، جراحی ، هایفوتراپی و مزوتراپی استفاده نمود که انتخاب این روش ها با توجه به حساسیت چشم ها باید با دقت فراوانی صورت بگیرد.

 رفع دائمی چروک زیر چشم

با استفاده از روش هایی مانند تزریق ژل و چربی و بوتاکس تنها برای مدت چند ماه چروک زیر چشم برطرف می گردد اما با استفاده از روش هایی مانند لیزر درمانی ، جراحی و لیفتینگ صورت چروک زیر چشم برای مدت طولانی تری محو می گردند اما به دلیل ادامه روند پیری در پوست پس از چند سال باید این روش های درمانی دوباره تکرار شوند. با بالا رفتن سن پوست که یکی از بزرگترین اعضای  بدن می باشد خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و مخصوصا در نواحی نازک صورت مانند اطراف چشم و دور لب دچار چین و چروک ریز و درشت می گردد. در مورد رفع چروک اطراف و زیر چشم روش های خانگی و استفاده از گیاهان و روغن های طبیعی گر چه روش های مطمئن تر و کم عارضه تری  خواهند بود اما به دلیل نتیجه دهی طولانی این روش ها کمتر کسی از این روش ها بهره خواهد گرفت و در اغلب اوقات افراد با وجود چین و چروک در اطراف چشم خود به سراغ روش های سریع تری مانند لیزر درمانی و روش های تزریقی خواهند رفت. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X