دانستنی های مفید درباره جراحی زیبایی پلاستیک

دانستنی های مفید درباره جراحی زیبایی پلاستیک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

دانستنی های مفید درباره جراحی زیبایی پلاستیک

جراحی پلاستیک شامل تکنیک های مختلف برای تغییر و دست کاری بافت بدن است. قبل از عمل جراحی باید با یک متخصص جراحی زیبایی پلاستیک مشورت کنید زیرا به طور کامل شما را در مورد موارد جراحی از قبل و تا بعد از آن، آگاه می کند و ارزیابی روانشناختی پیدا می کنید. تعداد اقدامات زیبایی در ایالات متحده از آغاز قرن تقریبا دو برابر شده است. تقریبا ۱۲ میلیون روش زیبایی در سال ۲۰۰۷ انجام شد و پنج عمل جراحی بیشتر شامل بزرگ کردن سینه، لیپوساکشن، کاهش سینه، جراحی پلک و آبدومینوپلاستی بود.

جراحی زیبایی پلاستیک روشی بر روی پوست و پیوندهای پوستی است. امروزه از روش های پیشرفته و گسترده تری برای جراحی بافت و جراحی فلپ استفاده میشود.

پیوند پوست در جراحی پلاستیک

روش جراحی است که پوست سالم از ناحیه ای از بدن جدا می شود و برای پوشش پوست از دست رفته و یا جدا شده در قسمتی دیگر از بدن استفاده می شود.

پیوندهای پوستی برای مواردی چون شکستگی های استخوانی که پوست از بین رفته (شکستگی های باز)، زخم های بزرگ، از بین رفتن قسمتی از پوست (بیماران سوختگی و سرطان پوستی)، انجام می شود.

جراحی زیبایی پلاستیک حوزه وسیعی از گرایش ها را دارد و با توجه به تصمیمات هیئت مدیره جراحان پلاستیک آمریکا، شاخه های زیر را به آن اختصاص داه اند:

جراحی زیبایی

جراحی زیبایی یکی از اجزای مهم جراحی پلاستیک است و شامل جراحی زیبایی و زیبایی صورت و بدن می باشد.جراحان پلاستیک از اصول جراحی زیبایی در تمام مراحل بازسازی جراحی و  برای بهبود ظاهر کلی استفاده می کنند.

عمل جراحی

عمل جراحی معمولا در دو مرحله انجام می شود. جراحی حاد که در جراحی حاد، درمان بلافاصله پس از سوزش است و جراحی بازسازی مجدد، که پس از زخم های سوختگی بهبود می یابد.

جراحی لب شکافته

نوعی از جراحی است که در کودکان مادرزادی که دارای شکاف در بافت نرم بدن یا همان لب یا کام خود هستند صورت می گیرد، در واقع کودکانی که بر روی لب خود دارای شکاف هستند نیز نوعی از این نوع جراحی پلاستیک باید بر روی صورت آن ها انجام شود.

جراحی دست

در این نوع جراحی نیز که ناشی از بیماری مادرزادی و ناهنجاری های اندام فوقانی و مشکلات عصبی و محیطی است و مربوط به بیماری های حاد و مزمن مچ دست است، باید جراحی پلاستیک صورت بگیرد. منبع: کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X