آیا رابطه زناشویی پس از کاشت مو خطر دارد؟

آیا رابطه زناشویی پس از کاشت مو خطر دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا رابطه زناشویی پس از کاشت مو خطر دارد؟

بعد از کاشت مو چه کار کنیم؟

یکی از مهمترین و متداولترین سوالات بین افرادی که کاشت مو انجام میدهند رابطه زناشویی پس از کاشت مو میباشد، که قصد داریم در این مقاله بیشتر راجب این قضیه صحبت نماییم. همانطور که میدانید کاشت مو یکی از بهترین گزینه هایی است که افراد برای درمان ریزش مو و همچنین کاهش رشد مو پیش روی خود قرار دارند و همواره میتوانند با استفاده از این روش به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنند. مسلما میدانید که با پیشرفت علم و دانش روش های بسیار زیادی برای کاشت مو پیش روی افراد وجود دارد اما با اطمینان میتوان گفت که تمامی آنها مراقبت های یکسانی همچون عدم استحمام به مدت 3 روز و همچنین عدم استعمال دخانیات و... را بعد از کاشت مو پیشنهاد می کنند. اما تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که آیا رابطه زناشویی بعد از کاشت مو میتواند خطرناک باشد؟ در ادامه به بررسی این مسئله میپردازیم.

عوارض رابطه زناشویی پس از کاشت مو

یکی از سوال هایی که اغلب افراد پس از انجام کاشت مو مطرح می کنند این است که چه زمانی میتوانند رابطه زناشویی برقرار کنند. در رابطه با ارتباط زوجین پس از کاشت مو باید بگوییم که معمولا توصیه می شود که 10 روز پس از کاشت مو میتوانید به زندگی عادی خود برگردید و روال عادی را در پی بگیرید. در واقع رابطه زناشویی یک فعالیت هیجانی است و این امکان وجود دارد که طرف مقابل بخواهد موهای شما را بکشد و این مسئله میتواند در عمل جراحی شما موثر باشد. در واقع پس از 10 روز فولیکول های مو به حالت نرمال در می آیند و بر جای خود مستقر می شوند و شما میتوانید زندگی عادی خود را از سر بگیرید. [caption id="attachment_16289" align="aligncenter" width="750"] تاثیر رابطه زناشویی در کاشت مو[/caption]

دوره برگشت به رابطه زناشویی در دوره نقاهت کاشت مو

همانطور که میدانید نکات زیادی در رابطه با رابطه زناشویی پس از عمل کاشت مو وجود دارد اما یکی از مهمترین مسائل مربوط به آن بازگشت زوجین به رابطه خود بعد از کاشت مو می باشد. باید بدانید که تقریبا 10 روز بعد از کاشت مو ، فولیکول های مو ثابت شده و افراد میتوانند به فعالیت های عادی روزانه، ورزش و حتی روابط جنسی خود برگردند. نکته ی دیگری که در این رابطه وجود دارد این است که افراد در این 10 روز میتوانند فعالیت های خود به شکل کاملا محتاطانه ای آغاز کنند و موهای خود را تا مدت کوتاهی شانه نزنید و حتی بر روی آن دست نیز نکشید. از آنجا که فعالیت شدید باعث افزایش جریان خون به پوست سر می شود و ممکن است باعث پیوند یا بریدگی های شما شود ، ممکن است به شما دستور داده شود حداقل برای سه هفته از ورزش شدید و ورزش های تماسی جلوگیری کنید. برخی پزشکان همچنین توصیه می کنند حداقل 10 روز پس از عمل از فعالیت جنسی اجتناب شود. منبع (https://www.plasticsurgery.org)  
از دیگر خدمات کلینیک زیبایی ایران نوین میتوان به : پیوند مو ترمیم مو 
و همچنین برای اطلاع از قیمت و پزشک کاشت مو در کلینیک ایران نوین از لینک زیر اقدام نمایید :
کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X