آیا تغییر رنگ پوست با لیزر امکان پذیر است؟

آیا تغییر رنگ پوست با لیزر امکان پذیر است؟

21 خرداد ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا تغییر رنگ پوست با لیزر امکان پذیر است؟

بسیاری از خانم ها و برخی از آقایان از داشتن لک های پوستی و پوستی تیره و سبزه بسیار ناراضی هستند و وجود این تیرگی پوست باعث آشفتگی آنها خواهد شد و به دنبال روشی جهت شفاف سازی و روشن سازی پوست خود هستند که موثرترین روش برای این افراد استفاده از لیزر خواهد بود اما  آیا تغییر رنگ پوست با لیزر امکان پذیر است.

علت تیرگی پوست

یکی از عواملی که در تعیین رنگ پوست افراد تاثیر زیادی دارد ملانین یا همان رنگدانه پوست می باشد که غلظت زیاد آن در برخی از افراد موجب می گردد تا فرد پوستی تیره داشته باشد بنابراین از طریق کاهش غلظت ملانین می توان پوست را روشن سازی ساخت.

تغییر رنگ پوست با لیزر

یکی از روش های موثر رفع تیرگی پوست و روشن سازی آن  لیزر درمانی می باشد که در این روش با تمرکز انرژی حاصل از پرتوهای لیزر بر روی پوست تیره این پرتوها موجب تخریب ملانین پوست و کاهش غلظت آن خواهند شد و در نتیجه پوست تا چندین درجه روشن سازی خواهد شد. لیزر پوست تیره جهت روشن سازی آن عملی سرپایی می باشد که با استفاده از بی حسی موضعی انجام می پذیرد و در این روش انرژی بالای حاصل از پرتوهای نوری با طول موج های مختلف با تمرکز شدن بر روی پوست جذب رنگدانه ملانین خواهند شد و در نهایت با تخریب این رنگدانه ها پوست شفاف خواهد شد. شفاف سازی پوست با لیزر روشی سریع می باشد که اثرات مثبت را بلافاصله پس از اتمام لیزر درمانی به خوبی در تغییر رنگ پوست می توان مشاهده نمود و این روند معمولا تا چندین ماه پس از لیزر درمانی نیز. ادامه خواهد داشت.

عوارض لیزر تراپی پوست برای تغییر رنگ

گر چه لیزر درمانی روشی مفید جهت روشن سازی پوست می باشد اما ممکن است عوارض و خطراتی را نیز برای فرد در پی داشته باشد عوارضی مانند؛ - تورم - خونمردگی - خارش و سوزش پوست - سفتی - بی حس شدن پوست

هزینه روشن کردن رنگ پوست با لیزر

در روش درمانی روشن سازی رنگ پوست با لیزر هزینه کلی درمان با توجه به میزان و درجه تیرگی پوست، جلسات درمانی، نوع لیزر استفاده شده، دستمزد متخصص و تعرفه کلینیک ها  تعیین خواهد شد. شفاف سازی پوست با لیزر گر چه یک روش موثر و کارآمد جهت رفع تیرگی پوست می باشد اما به دلیل عوارضی که ممکن است برای بیمار ایجاد نماید باید حتما تحت نظارت یک متخصص پوست و در یک کلینیک مجهز صورت بگیرد.

کاشت مو

کاشت مو در کلینیک ایران نوین 

کاشت مو در کلینیک ایران نوین با بروزترین روش ها و متدهای جهان و زیر نظر مجربترین پزشکان و پرسنل انجام میشود. جهت اطلاع از روش های کاشت مو ، نحوه کاشت و و اطلاعات دیگر به صفحه کاشت مو کلینیک ایران نوین مراجعه نمایید.  

  کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X