ریزش مو غیر قابل برگشت و درمان آن

ریزش مو غیر قابل برگشت و درمان آن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ریزش مو غیر قابل برگشت و درمان آن

در مقابل افرادی که گاهی به ریزش موی مقطعی، فصلی و قابل برگشت دچار می شوند برخی افراد نیز به ریزش موی غیر قابل برگشت دچار خواهند شد که این مورد از ریزش مو اغلب در مردان و در ناحیه جلوی سر آنها اتفاق می افتد اما ریزش مو غیر قابل برگشت و درمان آن چیست.

ریزش مو غیر قابل برگشت

ریزش مو در دو نوع قابل برگشت و غیر قابل برگشت ایجاد می گردد و اگر در ریزش مو ریشه و فولیکول مو سالم مانده باشد و دچار تخریب نشده  باشد رویش مجدد موها ایجاد می گردد اما در مقابل با تاثیر عامل ریزش مو بر فولیکول  مو و تخریب کامل آن ریزش مو غیر قابل برگشت خواهد بود و فرد در این صورت نباید امیدی به برگشت موهای خود داشته باشد.

علت و درمان ریزش موی غیر قابل برگشت

بسیاری از بیماری های التهابی، ژنتیک و وراثت،رژیم های غذایی سخت، کم خونی، عفونت پیاز مو و ریزش موی هورمونی باعث می گردند تا مو دچار ریزش دائمی گردد که در اغلب موارد درمان های به کار رفته در این نوع ریزش تاثیری در رشد مجدد موها نخواهند داشت و فقط ریزش مو را کنترل می نمایند. در مورد ریزش مو بدون بازگشت گرچه روش های مختلفی جهت کنترل ریزش مو وجود دارد اما تنها روش درمانی این نوع ریزش کاشت موی طبیعی قابل رشد می باشد که امروزه به دلیل استفاده از تکنولوژی های برتر نسبت به گذشته با خطرات و عوارض کمتری و نتایج موفقیت آمیز تری برای فرد در پی خواهد بود.

کاشت مو در ریزش مو غیر قابل برگشت

افرادی که دچار ریزش موی غیر قابل برگشت شده‌اند به دلیل تخریب کامل فولیکول موی خود امیدی جهت رویش مجدد موی خود ندارند و تنها گزینه ممکن برای مو دار شدن این افراد کاشت مو از طریق برداشت فولیکول زنده مو از پشت سر خود فرد می باشد که امروزه به دلیل عدم استفاده از بی هوشی ، جراحی و بخیه و کاشت در یک جلسه با استفاده از دستگاه های نوین کاشت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تغذیه هر فردی نقشی مستقیم و اساسی در عدم و کنترل ریزش موی غیر قابل برگشت در وی خواهد داشت زیرا یکی از دلایل ایجاد این نوع ریزش مو کمبود و عدم دریافت انواع ویتامین ها در بدن بر اثر تغذیه نامناسب می باشد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X