آنچه باعث ریزش سریع مو می شود

آنچه باعث ریزش سریع مو می شود

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آنچه باعث ریزش سریع مو می شود

گر چه تجربه ریزش مو برای اغلب افراد تجربه ای طولانی مدت و طی چندین ماه و سال ایجاد می گردد اما برخی از انواع ریزش مو به سرعت و در یک برهه کوتاه مدت ایجاد می شوند که این مسئله خود باعث ایجاد استرس و اضطراب بیشتر در هر فردی  خواهد شد و باید ببینیم آنچه باعث ریزش سریع مو می شود چه مسئله ای خواهد بود. ریزش مو در طول شبانه روز و با تعداد مشخص امری عادی محسوب می گردد اما گاهی برخی از افراد به دلایل متعدد دچار ریزش موی ناگهانی و شدید می گردند که وقوع این امر مسئله ای بسیار آزاردهنده خواهد بود و هر فردی در پی این مسئله  به دنبال علت وقوع این مشکل و درمان آن می باشد. ریزش مو سریع و ناگهانی در برخی از افراد براثر زایمان، تب بالا و عفونت شدید، شیمی درمانی، استرس و فشار روحی و پس از یک جراحی سخت ایجاد می گردد و باعث می شود فرد در یک زمان کوتاه حجم ‌زیادی از موهای خود را از دست دهد.

درمان ریزش سریع مو

گر چه ریزش سریع مو عارضه ای می باشد که بر اثر آن فولیکول مو تخریب نمی گردد بلکه در فاز استراحت قرار می گیرد و با از بین رفتن علت ریزش موها پس از مدتی به رویش خود ادامه خواهند داد اما در طول این مدت با نظارت متخصص می توان با مصرف محلول ماینوکسیدیل که باعث باز شدن رگ های خونی در پوست می گردد و باعث افزایش خون رسانی به موها می شود و مصرف قرص فیناستراید که تعادل هورمونی بدن را ایجاد می نماید و با استفاده از درمان های تخصصی چون پی آر پی و مزوتراپی می توان موها را از فاز استراحت خارج کرد و در فاز رشد سریع قرار داد.

درمان تغذیه ای برای ریزش مو

افرادی که دچار ریزش موی ناگهانی و سریع شده اند می توانند با مصرف بیوتین و ویتامین گروه B مانند جگر، ماهی ، مرغ ، ویتامین های گروه C مانند مرکبات ، پروتئین مانند گوشت و سویا و کلسیم و با مصرف لبنیات اثری قوی و سریع روی رشد موهای خود ایجاد نمایند و زمان رشد موهای خود را کاهش دهند . ریزش مو مسئله ای می باشد که در هر فردی به دلایل مختلف و با الگوی خاصی اتفاق می افتد بنابراین نمی توان درمان مشخصی را برای تمام افراد توصیه نمود بلکه درمان ریزش مو در هر فرد باید تحت نظارت پزشک متخصص پوست و مو و با بررسی های تخصصی وی صورت بگیرد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X