تلوژن افلوویوم چیست و چگونه درمان می شود؟

تلوژن افلوویوم چیست و چگونه درمان می شود؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تلوژن افلوویوم چیست و چگونه درمان می شود؟

ریزش مو مشکلی می باشد که باعث می گردد نگرانی و استرس روحی زیادی در فرد ایجاد گردد، ریزش مو در هر فردی با الگوهای مختلفی ایجاد می گردد و یکی از الگوهای ریزش مو که بین زنان و مردان مشترک می باشد تلوژن افلوویوم نام دارد. تلوژن افلوویوم حالتی از ریزش مو می باشد که در آن موها بیشتر از میزان طبیعی و اغلب در هنگام استحمام و شانه زدن مو دچار ریزش می شوند و به نوعی مربوط به خالی شدن کل موها می باشد.

علت و علائم تلوژن افلوویوم

برخی از افراد بعد از دچار شدن به تب بالا، اختلالات تیروئید، استرس، جراحی های سنگین، بیماری سخت، زایمان دچار ریزش موی تلوژن می گردند. افرادی که به ریزش موی تلوژن افلوویوم دچار می شوند ریزش موهایشان از حد طبیعی بسیار زیادتر خواهد بود و هنگامی که موی خود را می شویند و یا شانه می زنند متوجه ریزش بیش از حد موی خود خواهند شد و این نوع از ریزش مو به صورت تکه ای ایجاد نمی گردد بلکه به طور کلی باعث کاهش حجم موی فرد می گردد. هر فردی که واقعه استرس آوری را پشت سر گذاشته است یا زایمان و جراحی سختی داشته ممکن است بعد از گذشت ۳ تا ۵ هفته از واقعه دچار ریزش موی تلوژن گردد و در این حالت رشد موی فرد متوقف می گردد و به علت اختلال ایجاد شده در سیستم رشد موها اغلب موهای قدیمی دچار ریزش می شوند.

درمان بیماری ریزش موی تلوژن

در اغلب موارد افرادی که دچار ریزش موی تلوژن افلوویوم می گردند به درمان خاصی نیاز ندارند زیرا با از بین رفتن حادثه استرس زا عرض چند هفته موها به حجم سابق خود باز خواهند گشت اما در موارد شدید این نوع ریزش مو برای این گونه افراد محلول موضعی ماینوکسیدیل را تجویز می نماید و یا اگر ریزش مو در این افراد به دلیل کمبود روی یا آهن بوده باشد برای آنها مکمل های مناسب را تجویز خواهد کرد. تلوژن افلوویوم نوعی از حالت ریزش موها می باشد که مو را به صورت تار به تار دچار ریزش می سازد و موجب تخریب فولیکول مو نخواهد شد بلکه دوره خواب مو را طولانی خواهد ساخت و پس از آنکه علل این نوع ریزش مو رفع گردد موها به رشد سابق خود باز می گردند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X