علل بروز آلوپسی کششی در زنان

علل بروز آلوپسی کششی در زنان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علل بروز آلوپسی کششی در زنان

یکی از انواع آلوپسی یا همان ریزش مو که اغلب در بین خانم ها بسیار شایع می باشد آلوپسی کششی می باشد که بیشتر از آنکه مربوط به شرایط خاصی باشد مربوط به عدم رعایت برخی از نکات توسط خانم ها خواهد بود اما علل بروز آلوپسی کششی در زنان چیست.

آلوپسی کششی

آلوپسی کششی به معنای ریزش مو بر اثر کشش بیش از اندازه می باشد که این نوع از ریزش مو بیشتر در بین خانم ها رایج می باشد تا در مردان و خانم ها تحت شرایطی که خود مسبب آن هستند شرایط ایجاد این نوع ریزش مو را در خود فراهم می آورند. ریزش موی کششی که اغلب در خانم ها و در ناحیه شقیقه آنها رخ می دهد به علت بستن موها به روش نامناسب و بسیار محکم و بافتن موها و گیر کردن موها لای کلیپس و گل سر ایجاد می گردد . تمام افرادی که موی بلند دارند و طبق عادت همیشه موی خود را محکم و سفت می بافند پس از مدتی بر اثر کشش زیاد موها دچار نازکی مو، کم پشتی و در نهایت طاسی در شقیقه ها می گردند که این امر مخصوصا در خانم ها باعث از بین رفتن زیبایی چهره خواهد شد.

افراد مستعد ابتلا به ریزش موی کششی

هر فردی اعم از زن و مرد که موی بلندی دارد و اقدام به محکم بستن موهای خود می نماید مستعد این نوع ریزش مو هستند البته این نوع از ریزش مو در زنانی که موی بلند فر دارند بیشتر رخ می دهد زیرا آنها حین بستن موهای خود با دشواری بیشتری مواجه هستند و موهای آنها بیشتر دچار کشیدگی می گردد بنابراین این افراد باید در زمان بستن موهای خود احتیاط بیشتری به خرج دهند.

جلوگیری از آلوپسی کششی

آلوپسی کششی نوعی از ریزش مو می باشد که برخلاف سایر الگوهای ریزش مو قابل کنترل و جلوگیری می باشد و خانم ها و افرادی که موی بلند دارند می توانند با تغییر عادات بستن موی خود و عدم کشش بیش از حد موها در هنگام بستن از وقوع این نوع ریزش مو در خود جلوگیری نمایند. ریزش موی کششی نوعی از ریزش مو می باشد که به مرور رخ می دهد و علت اصلی وقوع آن نیز کشیدن بیش از اندازه مو در هنگام بستن می باشد و افرادی که عادت به محکم بستن موهای خود دارند باید پس از بروز اولین نشانه های این نوع ریزش مو نوع بستن موهای خود را تغییر دهند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X