چگونه از شوره سر در پاییز جلوگیری کنیم؟

چگونه از شوره سر در پاییز جلوگیری کنیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه از شوره سر در پاییز جلوگیری کنیم؟

شوره سر مشکلی می باشد که به پوسته ریزی سر اطلاق می گردد و گاهی همراه با خارش و التهاب برای فرد ایجاد می گردد، شوره سر در فصول سرد و خشک سال مانند پاییز برای بسیاری از افراد ایجاد مشکل می نماید و وجود این پوسته های سفید رنگ لابه لای موها و روی لباس از نظر زیبایی و اجتماعی امری ناخوشایند خواهد بود اما چگونه از شوره سر در پاییز جلوگیری کنیم؟

شوره سر در پاییز

شوره سر به طور طبیعی در اثر لایه لایه شدن پوست قدیمی  سر و هنگام جایگزینی لایه جدید ایجاد می گردد و به طور عادی معمولا در هر ماه پوست سر مراحل رشد خود را طی می نماید و پس از مرگ از سر بیرون ریخته می شود اما گاهی این روند به شکل غیر طبیعی سرعت می پذیرد و سلول های مرده با ترشح چربی شوره سر را ایجاد می نمایند که این مسئله در فصل پاییز با تغییرات آب و هوایی سرد و خشک بیشتر می گردد .

جلوگیری از شوره سر در پاییز

گر چه نمی توان از بروز شوره سر در فصل خشک و سرد پاییز جلوگیری به عمل آورد اما با استفاده از برخی راه کارها می توان وقوع این امر را به حداقل رسانید و از شدت آن کاهش داد . راه کارهای کاهش شوره سر در پاییز - در فصل پاییز به علت خشکی پوست سر هرگز نباید هنگام خارش پوست را با ناخن خراشید. - محدود کردن استفاده از رنگ مو و حالت دهنده های شیمیایی در این فصل به کاهش خشکی پوست سر کمک می نماید. - مصرف مناسب ویتامین ها در رژیم غذایی در این فصل - برش کشیدن موها با شانه پلاستیکی در فصل پاییز باعث افزایش گردش خون در پوست می گردد و مانع از خشکی پوست در پاییز خواهد شد. -  استفاده از شامپوهای ملایم و صد شوره - پرهیز از مصرف غذاهای چرب، شکلات و شیرینی در پاییز  موجب کاهش بروز شوره سر در این فصل می گردد.

 درمان سنتی شوره سر در پاییز

با استفاده از پودر تخم شنبلیله، لیمو ترش، سرکه سیب، جوشانده چغندر و ماساژ موها با این مواد پس از استحمام و آبکشی مو می توان شوره سر در پاییز را رفع نمود و یا از ایجاد آن جلوگیری کرد. شوره سر مسئله ای می باشد که با شدت و ضعف تقریبا برای هر فردی ممکن است در فصول مختلف سال ایجاد گردد اما برخی از افراد در فصول سرد سال مانند پاییز به علت خشکی هوا بیش از دیگر مواقع به شوره سر دچار می گردند که با رعایت نکاتی هر چند ساده می توان شوره سر در این افراد را کاهش داد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X