آیا سفیدی زودرس مو باعث ریزش مو می شود؟

آیا سفیدی زودرس مو باعث ریزش مو می شود؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا سفیدی زودرس مو باعث ریزش مو می شود؟

در گذشته یکی از نشانه های سن بالای افراد سفیدی موی آنها بوده است اما امروزه بروز این نشانه در موها دیگر علامت سن بالای فرد نمی باشد و بسیاری از افراد جوان و حتی نوجوانان به سفیدی مو دچار می شوند و هنگامی که دچار این مسئله می گردند در مورد مشکل خود سئوالات زیادی را مطرح می نمایند و از جمله این سئوالات مربوط به ریزش مو در آنها می باشد حال باید دید آیا سفیدی زودرس مو باعث ریزش مو می شود؟

سفیدی زودرس مو

در پایین ترین لایه پوست سر و در پایه تار موها سلول های ملانوسیت وجود دارند که با تولید ملانین رنگ موها را ترشح می نمایند اما گاهی تولید این رنگدانه در ملانوسیت به دلایلی متوقف می گردد و فرد با هر جنسیت و در هر سنی به سفیدی مو دچار می گردد. از دلایل اصلی سفیدی زودهنگام مو می توان به نوع رژیم غذایی، کمبود ویتامین های ضروری بدن، آشفتگی و استرس و وراثت اشاره نمود البته مصرف دخانیات و کم خونی و رژیم های سخت و طولانی نیز در برخی از افراد موجب ایجاد سفیدی زودرس مو در آنها می گردد.  موهای سفید گر چه با از دست دادن رنگدانه های خود شکننده و حساس و خشک می شوند اما این امر موجب نمی گردد تا ریشه آنها نیز سست گردد بنابراین نمی توان بین سفیدی زودرس مو و ریزش آن ارتباطی برقرار نمود و ریزش مو را به حساب سفیدی زودرس قرار داد.

رژیم غذایی جهت جلوگیری از سفیدی زودرس مو

مصرف غذاهای سرشار از ویتامین B مانند برنج، سبزیجات و سبوس گندم، قارچ، عدس، گلابی، نخود فرنگی و  سیر  در جلوگیری و درمان سفیدی زودرس مو بسیار موثر می باشد و همچنین مصرف مواد غذایی سرشار از مس مانند لوبیا، موز، سیب زمینی و هلو نقش زیادی در جلوگیری از سفید شدن موها خواهد داشت. افرادی که به حفظ سلامت موی خود اهمیت می دهند و قصد دارند از بروز سفیدی زودرس مو در موهای خود جلوگیری نمایند می توانند با رعایت نکاتی مانند مصرف مواد غذایی ذکر شده ، عدم مصرف دخانیات و حفظ آرامش روحی خود از بروز این مسئله تا میانسالی خود ممانعت به عمل بیاورند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X