عوامل ریزش مو در تابستان و درمان آن

عوامل ریزش مو در تابستان و درمان آن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوامل ریزش مو در تابستان و درمان آن

برخی از افراد همزمان با تغییرات آب و هوایی دچار ریزش مو در برخی از فصول سال می گردند که این ریزش مو در دوره تغییرات آب و هوایی در مردان و زنان در فصول متفاوتی ایجاد می گردد، یکی از فصول سال که ممکن است همزمان با شروع آن برخی از افراد دچار ریزش مو شوند فصل تابستان می باشد که باید ببینیم عوامل ریزش مو در تابستان و درمان آن چیست.

ریزش مو در تابستان

افرادی که در فصل های گرم سال مانند فصل تابستان دچار ریزش مو می شوند باید بدانند که ریزش مو در فصول گرم  سال امری طبیعی می باشد و نشات گرفته از فعالیت های بدنی فرد خواهد بود و نباید این نوع ریزش مو را به بیماری خاصی نسبت بدهند بلکه این ریزش نوعی چرخه طبیعی بدن می باشد. در فصل گرم تابستان به دلیل تعرق زیاد پوست فولیکول های مو قدرت چندانی جهت انجام وظایف خود ندارند و به همین دلیل ریزش مو در این فصل ممکن است در برخی از افراد افزایش پیدا نماید همچنین گرمای تابستان باعث فعال شدن بخشی از هورمون های بدن که ارتباط مستقیمی با ریزش مو دارند خواهد شد. افرادی که در تابستان دچار ریزش مو می شوند باید نظارت دقیقی بر رژیم غذایی خود داشته باشند و خوارکی های حاوی آب میان بافتی مانند خیار و هندوانه زیاد مصرف نمایند، مصرف آب به اندازه کافی، عدم شانه کردن موها در هنگام خیس بودن، تقویت موها با روغن هایی مانند نارگیل و بادام،استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه، مصرف مکمل های ویتامینی و خشک کردن موها در هوای آزاد مانع از ریزش مو در فصل تابستان می گردد.

ریزش مو در مردان در تابستان

طبق تحقیقات متخصصین مو مردان نسبت به زنان بیشتر دچار ریزش مو در تابستان و فصول گرم سال می شوند در حالی که این ریزش در زنان اغلب در فصول سرد سال ایجاد می گردد البته این نوع ریزش مو یکی از کم خطر ترین انواع ریزش خواهد بود و باعث تخریب فولیکبول مو نخواهد شد و پس از طی کردن فصل موها دوباره به رشد طبیعی خود خواهند رسید. افزایش ریزش مو در برخی از فصول سال گر چه موجب ایجاد نگرانی در افراد می گردد و گاهی هزینه هایی را نیز برای آنها بع دنبال دارد اما این افراد ضمن توجه به تغذیه خود باید توجه داشته باشند که وقوع این مسئله در فصل تابستان امری طبیعی می باشد که در چرخه زیست انسان رخ می دهد و با تغییرات فصل موها دوباره به رشد طبیعی خود ادامه خواهند داد و دیگر دچار ریزش نخواهند شد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X