بهترین روش برای درمان آسیب ساقه مو

بهترین روش برای درمان آسیب ساقه مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش برای درمان آسیب ساقه مو

هنگامی که ساقه موها بر اثر رنگ کردن مداوم و استفاده از سشوار و حالت دهنده های گرمایشی و شیمیایی دچار خشکی و بدحالتی می گردند درخشش خود را از دست می دهند و کدر خواهند شد همچنین ممکن است موها دچار موخره نیز گردد که در این حالت باید دید بهترین روش برای درمان آسیب ساقه مو چیست. همانگونه که ریشه مو تحت عوامل مختلفی دچار مشکلاتی مانند نازکی و ریزش می گردد به همان صورت ساقه موها نیز تحت تاثیر عواملی چون آلودگی های محیطی ، رنگ گردن با دکلره و سشوار کشیدن دچار خشکی و زبری می گردند و در این زمان به تقویت و توجه نیاز خواهند داشت.

جلوگیری از آسیب ساقه مو

با عدم استفاده بیش از حد از سشوار و حالت دهنده های حرارتی، عدم رنگ کردن مو در فواصل زمانی کوتاه، آبرسانی به موها ، استفاده از نرم کننده پس از استحمام و استفاده از برخی روغن های گیاهی می توان به حفظ رطوبت موها و جلوگیری از آسیب به ساقه آن پرداخت. گر چه طبق تجربه افراد و نظر متخصصین روش های مختلفی جهت رفع آسیب های وارد شده به مو وجود دارد اما برخی از روش ها مانند آبرسانی به موها و بوتاکس مو نسبت به روش های رایج عوارض کمتری را به دنبال خواهند داشت و همچنین تاثیر این روش ها بر ساقه مو ماندگارتر از سایر روش ها خواهد بود.

بوتاکس مو جهت رفع آسیب ساقه مو

در روش بوتاکس مو جهت رفع خشکی و زبری ساقه موها از تزریق پروتئین، مواد معدنی طبیعی، کراتین و اسید آمینه به موها به صورت عمقی استفاده می گردد و از این طریق خشکی ایجاد شده در موها  از ریشه تا نوک موها برطرف می گردد. ساقه مو گر چه بافتی زنده به شمار نمی رود اما تحت تاثیر عوامل بیرونی دچار مشکلات زیادی می گردد که با استفاده از روش های مختلف درمانی چون بوتاکس مو می توان مواد حاوی کراتین و پروتئین که به حفظ طراوت مو کمک می نمایند را به موها تزریق نمود و از تغییرات ناگهانی مانند خشکی و ریزش مو جلوگیری نمود. بسیاری از افرادی که دچار آسیب ساقه مو شده اند به جای استفاده از روش های طبیعی و کم خطر از روش هایی مانند کراتینه کردن مو استفاده می نمایند که خود مواد کراتینه به دلیل شیمیایی بودن باعث آسیب و خشکی بیشتر مو خواهد شد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X