5 روش جلوگیری از چرب شدن مو

5 روش جلوگیری از چرب شدن مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

5 روش جلوگیری از چرب شدن مو

پوست سر هر فردی به طور طبیعی چربی تولید می نماید که وجود این چربی تا حد مناسبی جهت حفظ سلامت پوست سر و موها ضروری می باشد اما گاهی بر اثر از بین رفتن تعادل پوست تولید چربی در آن بیش از اندازه صورت می پذیرد که این امر باعث چرب شدن پوست سر و در نهایت چرب شدن موها می گردد و در نتیجه با سنگین شدن موها فرد احساس کثیفی در موی خود خواهد کرد اما 5 روش جلوگیری از چرب شدن مو چیست.

چرب شدن مو

چرب شدن مو توسط غدد سباسه که در پوست وجود دارند و با تولید چربی مانع از خشک شدن  و شکننده شدن موها می شوند امری عادی می باشد اما گاهی پوست سر برخی از افراد بیش از اندازه چربی تولید می نماید که این امر یا مربوط به ژنتیک فرد می باشد یا مربوط به عدم تعادل پوست که وجود این مشکل باعث چرب شدن بیش از حد موها می گردد.

 5 روش جلوگیری از چرب شدن مو

-شستشوی یک روز در میان موها با شامپو باعث رفع چربی مو می گردد اما شستشوی هر روزه موها با شامپو موجب می گردد تا پوست جهت حفظ رطوبت موها چربی بیشتری تولید نماید بنابراین با شستشوی یک روز در میان چربی سر تثبیت می گردد. - استفاده کمتر از محصولات حالت دهنده مانند ژل، اسپری و تافت باعث می گردد تا موها کمتر دچار چربی گردند. - برس کشیدن زیاد موها نیز باعث تحریک پوست سر به تولید چربی می گردد بنابراین با پرس کردن کمتر موها می توان مانع از تحریک پوست سر گردید. -  استفاده از شامپوهای مخصوص موی چرب بدون خشک کردن موها چربی اضافه مو را از بین می برد. - استفاده از نرم کننده باید در ساقه مو صورت بگیرد و استفاده از نرم کننده ها در ریشه مو موجب تولید چربی در پوست سر می شود.

 جلوگیری از چربی مو

یکی از بهترین روش ها جهت جلوگیری از چرب شدن مو شستشوی مو با آب گرم و سپس آبکشی آن با آب سرد می باشد زیرا آب گرم چربی مو را از بین می برد و پوست جهت جبران آن چربی بیشتری تولید می نماید اما با آبکشی مو با آب سرد کوتیکول مو بسته می شود و دوباره چرب نخواهد شد و همچنین می توان قبل  از استحمام موها را با کمی سرکه و آبلیمو ماساژ داد تا در هنگام شستشو تمام چربی آن زدوده شود. یکی از بهترین روش های جلوگیری از ایجاد چربی در موها عدم تماس زیاد دست با مو می باشد همچنین خشک کردن موها در هوای آزاد نسبت باعث عدم ایجاد چربی در موها خواهد شد زیرا خشک کردن مو با سشوار و با لوازم حرارتی موجب می گردد تا در موها چربی بیشتری تولید گردد و ریشو ایجاد چربی در آنها بیشتر شود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X