چند روش برای جلوگیری از پیری مو

چند روش برای جلوگیری از پیری مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش برای جلوگیری از پیری مو

هر فردی که به وضعیت زیبایی خود اهمیت می دهد قبل از بروز هر گونه مشکلی در پوست و موی خود با حفظ سلامت آنها و جلوگیری از عواملی که موجب تخریب پوست و مو می شوند به حفظ زیبایی آنها می پردازد ، موها نیز مانند پوست دچار پیری و فرسودگی می شوند بنابراین به مراقبت و توجه نیاز دارند اما چند روش برای جلوگیری از پیری مو چیست. عوامل مختلفی موجب می گردند که موها نازک ، شکننده و ضعیف شوند و میزان انعطاف پذیری خود را از دست دهند و با خشک شدن موها زمینه ایجاد پیری در موها ایجاد می گردد.

علت و درمان پیری مو

نور آفتاب، استرس و فشار های روحی، آلودگی هوا، سرمای شدید، تغییرات آب و هوایی ، رنگ کردن بیش از حد موها، استفاده زیاد از سشوار و حالت دهنده های حرارتی و استفاده از حالت دهنده های شیمیایی موج می گردند تا مو کدر و زبر گردد و به اصلاح دچار پیری شود. روش هایی که موجب گردند فولیکول مو تغذیه بهتری داشته باشد و باعث شوند کلاژن سازی در اطراف پیاز مو ایجاد گردد و به احیا ساختمان ساقه مو کمک نمایند روش های مفیدی جهت رفع پیری مو خواهند بود خواه این روش ها به واسطه استفاده از گیاهان دارویی ایجاد شوند و یا به واسطه روش های تخصصی که باید با نظارت متخصص پوست و مو بر روی مو اعمال گردند.

جلوگیری از پیری مو

با استفاده از برخی روش های ساده در منزل و با مراقبت از مو به شیوه مناسب می توان برای جلوگیری از پیری مو و شکنندگی مو اقدام نمود که در اینجا با تعدادی از این موارد آشنا خواهیم شد؛ - استفاده از ترکیب زرده تخم مرغ و کمی روغن زیتون و ماساژ مو با این ماسک و سپس پوشاندن مو با حوله گرم و آبکشی موها پس از چند دقیقه باعث می گردد رطوبت مو حفظ شود. - استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب در ساقه مو - آبکشی مو با آب سرد - شستشوی مو بعد از استحمام با سرکه سفید و آبکشی مو با آب سرد - ماساژ مو با آب لیموی تازه -  استفاده از روغن های گیاهی چون زیتون، نارگیل، بادام و کنجد یکی از بهترین روش های جلوگیری از ایجاد پیری در موها توجه به داشتن تغذیه سالم می باشد و افرادی که در رژیم غذایی خود به اندازه کافی سبزیجات ، میوه های تازه، پروتئین و کلسیم مصرف می نمایند دیرتر از سایر افراد به پیری مو و مشکلات مو دچار می شوند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X