چند توصیه برای مراقبت از موهای کاشته شده

چند توصیه برای مراقبت از موهای کاشته شده

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند توصیه برای مراقبت از موهای کاشته شده

کاشت مو فرآیندی می باشد که گر چه از لحاظ تکنیکی خود بیمار در انجام آن دخالتی ندارد اما چه قبل و چه بعد از کاشت مو باید نکاتی را رعایت نماید  تا بهترین شرایط را در بدن خود جهت کاشت موی موفق آماده بسازد که تمام این نکات مهم توسط متخصص به بیمار به طور کاملا دقیق یادآوری می گردد اما  چند توصیه برای مراقبت از موهای کاشته شده چیست.

مراقبت از موهای کاشته شده

موی کاشته شده در سر و یا ابرو به دلیل شرایط خاصی که در طی مراحل کاشت بر روی آن ایجاد می گردد بسیار حساس و ضربه پذیر خواهد بود بنابراین پس از کاشت بیمار باید نکات دستوری که به وی توصیه شده است را کاملا رعایت نماید تا از کارد شدن فشار بر فولیکول مو و تخریب آنها جلوگیری گردد. -بعد از کاشت مو مصرف دخانیات و الکل تا چندین هفته توسط بیمار ممنوع می باشد. - پس از کاشت مو بیمار در سر خود دچار خارش و التهاب می گردد که نباید به هیچ وجه سر خود را بخاراند زیرا باعث جابجایی فولیکول های مو می گردد. - افرادی که کاشت مو انجام داده اند تا دو ماه از انجام ورزش های سنگین، شنا، کوهنوردی و فوتبال منع می شوند. - تا یک ماه نباید موی خود را شانه بزنند. - نباید تا ۳ هفته زیر دوش مستقیم آب قرار بگیرند. - به جای شستن سر خود با آب گرم و سرد باید تا مدتها سر خود را با آب ولرم بشویند. - پس از گذشت سه هفته از کاشت مو دچار ریزش مو می شوند که نباید از رخ دادن این مسئله نگران باشند زیرا موها پس از طی کردن چرخه رشد خود دوباره رشد خواهند کرد.

 شستشوی موهای کاشته شده

در روزهای  نخستین پس از کاشت مو سر باید فقط با محلول سرم نمکی شستشو شود اما پس از آن باید با شامپوی مخصوص که توسط متخصص تجویز می گردد موها به صورت ضربه ای شسته شوند و آب کشی گردند و در این مدت بیمار نباید به هیچ وجه موهای خود را چنگ بزند یا ماساژ دهد و در تمام طول این مدت موها باید با ظرف آبکشی شوند و بیمار نباید در زیر دوش مستقیم آب قرار بگیرد زیرا به دلیل سست بودن فولیکول های مو فشار آب باعث جابه جایی و خارج شدن آنها از پوست سر خواهد شد. کاشت مو مانند هر جراحی زیبایی عوارض و مراقبت های خاصی را می طلبد که پس از انجام مراحل کاشت خود فرد باید با بهترین نحوه مراقبت از موهای کاشته شده خود درصد موفقیت کاشت موی خود را افزایش دهد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X