عمل اتوپلاستی گوش چیست؟

عمل اتوپلاستی گوش چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عمل اتوپلاستی گوش چیست؟

در برخی افراد گوش نیز مانند دیگر اندام بدن به جراحی زیبایی نیاز دارد ، در همین راستا در این مقاله ، عمل اتوپلاستی گوش مورد بررسی قرار گرفته شده است . در اصطلاح پزشکی به جراحی زیبایی گوش ، اتوپلاستی گفته می شود ، به کمک این عمل زیبایی ، سایز و حالت گوش ها تغییر می یابد ، بدین ترتیب به متناسب سازی گوش ها ، ضمن ایجاد ظاهر بهتر فرد ، اعتماد به نفس فرد نیز افزایش خواهد یافت . نتایج عمل جراحی اتوپلاستی گوش تا حد زیادی به تغییرات اعمال شده بر روی گوش  وابسته است که موجب رفع مشکل گوش بزرگ ، مخصوصا در کودکان و نوجوانان می شود که از این نظر بسیار موثر و کارآمد می باشد .

تغییرات اعمال شده در جراحی اتوپلاستی گوش

در جراحی اتوپلاستی گوش ، چنانچه گوش ها برجسته و بیرون زده باشند، با بخیه زدن غضروف می توان لاله گوش را صاف و به سر نزدیک تر کرد ، اگر یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد، توسط عمل زیبایی گوش می توان آن ها را نسبت به هم متقارن کرد ، گوش هایی که بیش از حد بزرگ هستند را نیز می توان توسط جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه سایر عمل های جراحی مربوط به گوش به اندازه ی متناسب درآورد ، بدین ترتیب زیباسازی و متناسب سازی ناحیه ی گوش با جراحی زیبایی اتوپلاستی میسر می شود .

کاندید مناسب جراحی زیبایی گوش

جراحی اتوپلاستی در کودکانی 5 سال به بالایی که عفونت گوش نداشته و یا عفونت گوش آنها درمان شده است ، قابلیت انجام شدن دارد ، همچنین در نوجوانان و افراد بالغی که سیگاری نبوده ، دید منطقی نسبت به نتایج جراحی دارند و از سلامت کاملی برخوردار هستند می تواند صورت پذیرد .

آنچه باید از اتوپلاستی گوش بدانید

پس از عمل جراحی اتوپلاستی ، فرد درد بسیار کمی را احساس خواهد کرد که با مصرف داروهای مسکن می توان آن را تحمل نمود . انجام عمل اتوپلاستی در شنوایی فرد هیچ گونه تاثیری ندارد ، زیرا این عمل بر روی ظاهر گوش انجام می شود و مکانیسم شنوایی انسان در گوش میانی و داخلی قرار دارد . بسته به نوع تغییرات مورد نیاز بر روی گوش ، معمولا عمل اتوپلاستی به مدت یک الی دو ساعت خواهد بود . افراد بالغ پس از 5 روز می توانند به محل کار خود بازگردند و کودکان نیز 7 روز بعد به مدرسه بروند ولی برای هر دو گروه انجام فعالیت های ورزشی و سنگین تا یک ماه و یا بیشتر ممنوع خواهد بود . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X