درمان ریزش مو پشت سر در مردان

درمان ریزش مو پشت سر در مردان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان ریزش مو پشت سر در مردان

هنگامی که موها شروع به ریزش می کنند ، با توجه به عامل ایجاد کننده ، انواع ریزش مو دارای الگوی خاصی ریزش مو هستند که با توجه به آن می توان به تشخیص علت ریزش مو و درمان آن پرداخت ، در همین راستا در این مقاله ، درمان ریزش مو پشت سر در مردان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

علت ریزش مو پشت سر

ریزش مو در مردان از ناحیه ی جلوی سر شروع می شود ، پس از درگیر کردن طرفین سر به پشت سر کشیده می شود که جهت تشخیص علت دقیق ریزش مو باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد ، به طور کلی ریزش مو در اثر عواملی مانند ؛ ژنتیک و زمینه ی ارثی ، اختلالات هورمونی ، رژیم غذایی ناسالم ، مصرف دخانیات ، بیماری های پوستی ، استرس زیاد ، مصرف برخی داروها و ... رخ می دهد که ریزش موی پشت سر در اثر اختلالات هورمونی و یا زمینه ی ارثی نخواهد بود زیرا در اثر این دو عامل تنها موهای جلو و بالای سر ریزش می کنند و موهای پشت سر به دلیل نداشتن گیرنده های هورمونی ، در برابر عارضه ی ریزش مقاوم هستند . به منظور تشخیص صحیح علت ریزش مو پشت سر و درمان اصولی و به موقع این عارضه باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد ، زیرا عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو متعدد هستند و باید درمان استاندارد با توجه به تشخیص عامل ایجاد کننده صورت پذیرد ، با این کار می توان انتظار داشت که بدون اتلاف هزینه و وقت فرد ، موثرترین و سریع ترین درمان ممکن ، اعمال شود . تا زمانی که عامل ایجاد کننده ی ریزش مو به درستی مشخص و درمان نشود ، نمی توان عارضه ریزش موی پشت سر را درمان نمود .

نتایج درمان ریزش مو پشت سر

چنانچه بتوان به طور موثر و کامل عامل ایجاد کننده ی ریزش مو را تشخیص و درمان نمود ، می توان انتظار داشت که ریزش مو پشت سر فرد متوقف شود و در صورت عدم نابودی فولیکول های مو ، رشد مجدد موهای ریخته شده حاصل خواهد شد که در این صورت نتایج درمان به دلیل اصولی و اساسی روش درمان ، به صورت ماندگار خواهند بود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X