همه چیز درباره مراحل رویش مو بعد از کاشت

همه چیز درباره مراحل رویش مو بعد از کاشت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره مراحل رویش مو بعد از کاشت

افرادی که عمل زیبایی کاشت مو را انجام داده اند ، می خواهند بدانند که پس از کاشت موها ، رویش موها به چه صورت خواهد بود ، از این رو در این مقاله ، مراحل رویش مو بعد از کاشت مورد بررسی قرار گرفته شده است . در عمل کاشت مو ، فولیکول های مو از پشت سر با ابزار خاصی برداشته می شوند تا در نواحی بدون مو یا کم مو به پوست جلوی سر با ایجاد شکاف های ریزی پیوند زده شوند ، نتایج کاشت مو پس از کامل شدن چرخه ی رشد موها  ، در حدود  12 الی 24 ماه بعد از عمل کاشت مو نمایان خواهد شد .

مراحل رویش مو بعد از کاشت مو

  • مرحله تلوژن (Telogen): در این مرحله که دو هفته پس از کاشت مو رخ می دهد ، طی 3 الی 4 ماه ساقه ی فولیکول های پیوند زده شده ، می ریزند اما ریشه موها باقی خواهند ماند .
  • مرحله آناژن (Anagen): در این مرحله ، فولیکول های کاشته شده در هر ماه ، یک و نیم اینچ شروع به رشد می کنند .
  • مرحله کاتاژن (Catagen): در این مرحله که کوتاه ترین مرحله ی رشد موهای پیوندی است ، مرحله ی گذار بوده و به مدت 2 هفته می باشد .
  • مرحله نهایی تلوژن (Telogen): در این مرحله موهای پیوندی به مدت 3 الی 4 ماه در این فاز باقی می مانند اما موهای دیگر از مرحله ی آناژن پیروی می کنند.

 نتایج کاشت مو

در مراحل رویش مو بعد از کاشت مو ، پس از 3 الی 4 ماه از عمل پیوند ، پیشرفت رشد موها به گونه ای است که در هر ماه ، یک چهارم اینچ موهای پیوند زده شده ، رشد خواهند کرد ، موها در مرحله ی رشد بین 2 الی 6 سال باقی می مانند ، اگر چه به صورت ضعیف و خشن هستند اما با گذشت زمان قوی و پرپشت تر خواهند شد تا در حدود 12 الی 24 ماه بعد ، موها به رشد بیشتر رسیده ، نتایج مطلوب و رضایت بخشی تر حاصل خواهند کرد . کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X