جراحی ترمیمی دست برای رفع جای سوختگی

جراحی ترمیمی دست برای رفع جای سوختگی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

جراحی ترمیمی دست برای رفع جای سوختگی

از آنجا که سوختگی پوست سبب از بین رفتن حس لامسه و اثرات نامطلوب زیبایی در فرد می شود ، لذا درمان موثر جای سوختگی برای افراد بسیاری مهم می باشد ، در همین راستا در این مقاله ، جراحی ترمیمی دست برای رفع جای سوختگی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

جراحی پلاستیک برای رفع جای سوختگی

هنگامی که پوست دچار سوختگی می شود ، دو نوع جراحی پلاستیک بر روی پوست انجام می شود ؛
  • جراحی بحرانی : این نوع جراحی که جراحی حاد نیز گفته می شود ، پس از وقوع سوختگی توسط یک تیم متشکل از جراحان عمومی با تخصص سوختگی حاد بلافاصله از سوختگی انجام می شود .
  • جراحی ترمیمی : در جراحی ترمیمی جای سوختگی ، هدف بهبود عملکرد و زیبایی ظاهری بافت های آسیب دیده می باشد که توسط جراح پلاستیک انجام می شود .

جراحی ترمیمی دست

هنگامی که دست دچار سوختگی می شود ، به منظور رفع جای سوختگی آن می توان از جراحی ترمیمی پوست که باعث انجام اصلاحات و تغییراتی در بافت های آسیب دیده می شود ، استفاده کرد ، در این نوع عمل زیبایی پزشک جراح با کمک ابزار مخصوص جراحی به ترمیم پوست آسیب دیده می پردازد و با انجام جراحی پلاستیک بر روی پوست دست ، آثار سوختگی را تا حد ممکن از روی دست ترمیم خواهد کرد .

روش های جراحی ترمیمی

جراحی ترمیمی دست در سوختگی های درجه دو و سه به دلیل عمق آسیب وارد شده به پوست لازم خواهد بود که جهت مشاهده نتایج درمان جای سوختگی معمولا تا چندین ماه باید صبر کرد و باید فرد بداند که به کمک جراحی نمی توان جای سوختگی را به طور کامل برطرف نمود . جراحی ترمیمی دست تنها در افراد باید صورت پذیرد که دید منطقی نسبت به نتایج حاصله خواهند داشت . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X