علت گذاشتن تامپون پس از عمل زیبایی بینی

علت گذاشتن تامپون پس از عمل زیبایی بینی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علت گذاشتن تامپون پس از عمل زیبایی بینی

گسترش و رواج جراحی های بینی و پیشرفت تکنولوژی های به کار رفته در این گونه جراحی ها باعث شده تا بیمار پس از  جراحی بینی با درد کمتری مواجه گردد، یکی از موارد دردآور جراحی های گذشته بینی خارج کردن تامپون از بینی بوده است که باید ببینیم علت گذاشتن تامپون پس از عمل زیبایی بینی در گذشته چه بوده است.

تامپون

در گذشته در هنگام جراحی بینی باند مخصوصی در بینی کارگذاشته می شده است که به آن پامپون گفته می شود که از حجم زیادی از این باند های استریل در بینی قرار داده می شده اما امروزه له دلیل استفاده از بخیه های ظریف در داخل بینی و به دلیل درد بیمار هنگام خارج کردن تامپون از بینی از حجم کمتری از تامپون استفاده می شود و بسیاری از جراحان در شیوه های جدید جراحی اصلا از تامپون استفاده نمی نمایند.

گذاشتن تامپون

گذاشتن تامپون در جراحی بینی به علت فشار به غشای تیغه بینی و ترمیم استخوان و جلوگیری از جمع شدن خون زیر سطح پوست انجام می گیرد ، گذاشتن تامپون در بینی باعث می گردد تا با فشار وارد شده توسط تامپون خونریزی پس از جراحی بینی بر اثر فشار کاهش پیدا کند همچنین با فشار مناسب توسط تامپون تیغه میانی بینی در موقعیت مناسبی نگه داشته می شود ، معمولا پس از گذشت  چند روز از جراحی ها و قطع خونریزی تامپون ها از سوراخ های بینی توسط جراح خارج می شوند و بینی از هر گونه خونمردگی و ترشح پاک می گردد. استفاده یا عدم استفاده از تامپون در جراحی های بینی به تکنیک به کار رفته در جراحی بینی و تشخیص جراح بستگی دارد و در مواردی که از تامپون استفاده گردد جراح پس از گذشت چند روز از جراحی بینی تامپون ها را از بینی خارج خواهد کرد و جهت جلوگیری از ایجاد درد در بیمار از مواد بی حسی برای خارج کردن تامپون ها استفاده خواهد شد .

عوارض برداشتن تامپون

پس از برداشتن تامپون از داخل بینی ممکن است به دلیل کاهش فشار بر روی بافت بینی خونریزی در بینی مجددا آغاز گردد که این خونریزی تا حدی طبیعی خواهد بود اما در موارد شدید آن باید به پزشک جهت رفع آن مراجعه گردد. گر چه گذاشتن تامپون راهی مناسب برای حفظ فشار بر تیغه بینی و جلوگیری از خونریزی در بینی می باشد اما اگر جراح از بخیه های  قابل جذب به طور دقیق در داخل بینی استفاده کند و بخیه ها به خوبی غشای مخاطی بینی را نگه دارند دیگر به استفاده از تامپون در بینی نیاز نخواهد بود. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X