شرایط انجام عمل لیپوماتیک

شرایط انجام عمل لیپوماتیک

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

شرایط انجام عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک از جمله روش های ایجاد کننده لاغری موضعی در نواحی وسیع از بدن است که به کمک آن فرد در کوتاه ترین زمان ممکن از دست چربی های اضافی خلاص می گردد . در این روش ، با کمک لوله ای به نام کانولا و حرکات دستگاه مخصوص آن بافت چربی با کمترین آسیب از زیر پوست جدا شده و به بیرون از بدن تخلیه می گردد . با توجه به شرایط لیپوماتیک ، این روش با بیحسی موضعی و توسط جراح متخصص باید در مراکز تخصصی پوست و زیبایی صورت پذیرد .

انجام هر گونه جراحی در بدن نیازمند آمادگی هایی است که فرد با با دارا بودن آن می تواند عملی بدون ریسک و کم عارضه داشته باشد .

شرایط لیپوماتیک

برای اینکه انجام عمل لیپوماتیک بتواند برای بیمار موثر واقع گردد ، باید شرایط لیپوماتیک و نکات زیر توسط پزشک و بیمار را به طور کامل رعایت گردد :

● پزشک باید سابقه ی بیماری های قلبی عروقی مانند سکته های مغزی و قلبی ، فشار خون ، دیابت ، سابقه ی جراحی شکم یا پهلو ، بیماری سرطان ، لوپوس و بیماری های همراه با ضعف سیستم ایمنی بیمار را به طور کامل بررسی و مورد ارزیابی قرار دهد .

● سابقه ی مصرف داروهایی چون داروهای ضد انعقادی بیمار نیز باید توسط پزشک معالج به طور کامل و دقیق بررسی و احتیاط های لازم در جهت رفع آنها در نظر گرفته شود .

● قبل از عمل لیپوماتیک انجام آزمایش خون برای تشخیص کم خونی ، بیماری هپاتیت ، سلامت کار کبد و کلیه ها باید حتما انجام شود .

● در خانم ها انجام آزمایش خون علاوه بر موارد گفته شده به منظور تشخیص بارداری صورت می پذیرد .

● برای مشخص نمودن تغییرات حاصله از عمل لیپوماتیک ، قبل از عمل از فرد عکس هایی به منظور مقایسه ی قبل و بعد از عمل گرفته می شود .

● فرد مورد درمان قبل از عمل ،باید فرم رضایت خود را از انجام این عمل به اختیار خود  امضا کند .

آنچه قبل از انجام عمل لیپوماتیک باید انجام دهیم

● شب قبل از عمل لیپوماتیک ، بیمار باید از خوردن و آشامیدن جدا خودداری نماید .

● تا دو روز قبل از عمل لیپوماتیک مصرف گروه آسپرین ها اکیدا ممنوع است .

● استعمال دخانیات و سیگار دو روز قبل و یک ماه پس ازعمل لیپوماتیک باید ترک شود .

● یک روز قبل از عمل لیپوماتیک مصرف روغن ویتامین E ممنوع است .

● صحبت نمودن با پزشک در مورد انتظارات خود از نتیجه ی عمل لیپوماتیک در علاوه بر بدست آوردن نتیجه مطلوب و مورد انتظار خود مطابق با واقعیت باعث کاهش استرس و تگرانی پس از عمل خواهد شد .

منبع: کلینیک تخصصی لاغری و تناسب اندام ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X