اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو

اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو

تغذیه هر فردی در سلامت پوست و موی او بسیار موثر می باشد ، زیرا سلول های زنده ی بافت پوست و مو جهت رشد و نمو به مواد مغذی نیاز دارند ، در همین راستا در این مقاله ، اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو مورد بررسی قرار گرفته شده است . در عمل کاشت مو ، موهایی همراه با ریشه ( فولیکول مو) از ناحیه پشت سر از عمق پوست با برش پوست سر خارج می شود و پس از تقسیم به واحدهای فولیکولی کوچکتر ، با ایجاد شکاف های در نواحی ریزش کرده ی مو با ابزار مخصوص ، توسط پزشک متخصص پیوند زده می شود تا پس از پیوند موهای کاشته شده با بدن ، تراکم مناسبی از موها در ناحیه ی جلوی سر ایجاد گردد .

تاثیر تغذیه بعد از کاشت مو

از آنجا که فولیکول موهای کاشته شده در روزهای اولیه پس از عمل کاشت مو ، حساس هستند ، باید تا حد امکان در نگهداری از آنها  ، برنامه غذایی ، تغذیه بعد از کاشت مو و حتی عادت های زندگی پیش از عمل نظیر ورزش و یا مصرف سیگار تا حدودی تجدید نظر شود تا بتوان درصد موفقیت عمل کاشت مو را افزایش داد . اصول تغذیه بعد از کاشت مو و پیوند مو باید به گونه ای باشد که با تغذیه ی مناسب و رساندن مواد مورد نیاز رشد موها ، بتوان به پیوند سریع تر فولیکول های کاشته شده ، کمک کرد و فرآیند رشد این موها را افزایش داد ، لذا در این راستا باید تغذیه ای سالم و مغذی از مواد مورد نیاز رشد موها را مورد توجه قرار داد .

بهترین رژیم غذایی پس از کاشت مو

به منظور تغذیه موهای پیوندی بعد از عمل کاشت مو ، فرد باید غذاهای چرب و سنگین را کنار بگذارد ، آب و مایعات بیشتری بنوشد تا جریان خونرسانی به ریشه ی موها افزایش یابد ، پروتئین بیشتری مصرف کند تا بتواند پروتئین کراتین تشکیل دهنده ی تارهای مو را تامین کند و مصرف آهن ، امگا 3 و ویتامین ها را باید افزایش دهد . به منظور داشتن یک تغذیه ی اصولی و صحیح به مقدار جهت رشد سریع تر موهای پیوندی ، باید با پزشک معالج خود مشورت کنید . کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X