خطرات و عوارض حذف چربی و لاغری موضعی صورت

خطرات و عوارض حذف چربی و لاغری موضعی صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات و عوارض حذف چربی و لاغری موضعی صورت

وقتی افرادی که دچار اضافه وزن می باشند تصمیم به رژیم درمانی همراه با کالری سوزی با استفاده از ورزش می گیرند نگران ایجاد لاغری در صورت خود می باشند زیرا می دانند با لاغر شدن صورت پوست آن دچار افتادگی می گردد بنابراین به دنبال روشی می باشند که در آن روش ایجاد لاغری در صورت خود همراه با لیفت پوست انجام گیرد اما خطرات و عوارض حذف چربی و لاغری موضعی صورت چیست.

لاغری موضعی صورت

برخی افراد از به دلیل برش های جراحی تمایلی به انجام جراحی لاغری در صورت خود ندارند و بیشتر تمایل به استفاده از لاغری های موضعی دارند که همزمان با ایجاد لاغری لیفت پوست صورت را انجام می دهد و از جمله این روش ها می توان به روش Rf ، مزوتراپی و هایفوتراپی اشاره نمود که هر روش مزایا و عوارض مختص به خود را دارد.

روش RF

در روش RF برای از بین بردن چربی های صورت در نقاط مختلف آن مانند گونه ، پیشانی ، غبغب و گردن از نیروی امواج رادیوفرکانسی استفاده می گردد که این امواج با طول موج بلند با تاثیر در سلول های چربی باعث تخریب دیواره سلول ها و ترکیدن آنها می شوند و چربی به حالت مایع در خواهد آمد  و از طریق سیستم بدن و ادرار دفع می گردد، در این روش امواج رادیوفرکانسی با حرارت خود پوست صورت  را تحریک می نمایند تا تولید کلاژن را افزایش دهد و در نتیجه پس از کاهش چربی ها حالت ارتجاعی خود را حفظ نماید و دچار شل شدگی نگردد.

مزوتراپی

در روش مزوتراپی با هدف چربی سوزی در پوست صورت محلول ها و داروهای گیاهی به پوست تزریق می گردد تا از این طریق چربی اضافه صورت از بین رود و در کنار تزریق محلول ها انواع ویتامین ها ، پروتئین و داروها به پوست جهت جلوگیری از شل شدگی آن تزریق می گرد  که باعث افزایش تولید کلاژن در پوست و لیفت پوست بعد از ایجاد لاغری در صورت می شود.

هایفوتراپی

در روش هایفوتراپی از امواج اولتراسوند جهت ایجاد لاغری در نواحی مختلف صورت استفاده می گردد و نیروی گرمایشی این امواج با تمرکز در لایه درم پوست ضمن از بین بردن چربی های اضافه صورت به دلیل تحریک پوست به کلاژن سازی موجب کشیده شدن پوست بعد از ایجاد لاغری خواهند شد.

خطرات و عوارض لاغری موضعی صورت

تمام روش های ایجاد لاغری موضعی در صورت عوارضی مانند کبودی ، قرمزی، التهاب و حساس شدن پوست صورت را در پی دارند که تمام این عوارض گذرا خواهند بود اما اگر استفاده از این روش ها توسط متخصص و با طول موج صحیح انجام نگیرد علاوه بر خطر آسیب به سطح پوست ممکن است ذرات چربی که در سیستم بدن بعد از انجام عمل  به گردش در می آیند وارد خون شوند که این امر باعث ایجاد خطر برای بیمار خواهد شد و این موضوع در صورتی رخ خواهد داد که دستگاه مورد استفاده از نوع استاندارد نبوده باشد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X