درمان ورم پس از کاشت مو های سر

درمان ورم پس از کاشت مو های سر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان ورم پس از کاشت مو های سر

عمل های زیبایی همواره با عوارض و مشکلاتی همراه هستند که آگاهی از مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل می تواند در پیشگیری از عوارض و بهبودی سریع تر پس از عمل  بسیار موثر واقع شود ، از این رو در این مقاله ، درمان ورم پس از کاشت مو های سر به عنوان یکی از عوارض پس کاشت مو ، مورد بررسی قرار گرفته می شود .

کاشت موی طبیعی

عمل کاشت مو با روش ها و ابزار مختلفی انجام می شود ، اما در کلیه روش ها ، لازم است مو همراه با فولیکول آن از پوست پشت سر خارج شود و در شکاف ریزی در جلوی سر کاشته شود ، یعنی عملیات برداشت و کاشت فولیکول پیوندی ، با برش و جراحی همراه خواهد بود ، قبل از عملیات برداشت و کاشت مو ، با تزریق بیحس کننده ، در محل بیحسی موضعی ایجاد می گردد تا فرد حین عمل ، دردی را احساس نکند و پزشک به راحتی بتواند عملیات کاشت و برداشت مو را انجام دهد .

ورم پس از کاشت مو

تزریق مکرر بیحس کننده موضعی در زیر پوست سر ، سبب ورم پیشانی پس از کاشت مو خواهد شد که عارضه خطرناکی نبوده و به راحتی می توان آن را برطرف نمود. یکی از عوارض کاشت مو ، در اثر ایجاد بیحسی لازمه ، ورم پیشانی است. این تورم از پیشانی شروع شده و ممکن است تا اطراف چشم ها نیز برسد ، به طور معمول ، ورم پس از کاشت بسیار خفیف می باشد و افراد بسیاری نیز آن را تجربه نمی کنند ، با این حال می توان آن را به راحتی برطرف نمود . به منظور درمان ورم پس از کاشت مو ،تا 24 ساعت از کمپرس سرد بر روی پیشانی و ناحیه ی کاشت مو استفاده کنید ، مایعات و آب کرفس بنوشید و داروهای تجویزی پزشک معالج را که شامل ؛ قرص کورتون و یا تزریق آمپول دگزامتازون است ، استفاده کنید .

پیشگیری از ورم پس از کاشت مو

به منظور پیشگیری از ورم پس از کاشت مو ، تا 5 روز از خم کردن سر باید خودداری کرده و از برخورد سر به هر وسیله باید جلوگیری کرد . کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X