علت دلمه های پس از کاشت مو در پوست سر

علت دلمه های پس از کاشت مو در پوست سر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علت دلمه های پس از کاشت مو در پوست سر

هر نوع درمان و عمل زیبایی ، دارای مزایا  و معایبی است که قبل از اقدام به آن عمل ، جهت تصمیم گیری صحیح باید به طور کامل از آنها آگاهی پیدا کرد ، از این رو در این مقاله ، دلمه های پس از کاشت مو به عنوان یکی از عوارض پس از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل کاشت مو

به عمل زیبایی انتقال فولیکول های مو از پشت سر فرد به نواحی جلوی سر که با استفاده از برش تیغ جراحی و ایجاد شکاف های ریز به کمک ابزار مخصوص پزشکی انجام می شود ، عمل کاشت مو گفته می شود .

دلمه های پس از کاشت مو

در عمل کاشت و پیوند مو ، جهت پیوند موها در ناحیه ی جلوی سر که در خط رویش طراحی شده توسط پزشک جراح انجام می شود ، شکاف های ریزی ایجاد می گردد و فولیکول های پیوندی در این شکاف به کمک ابزار خاصی قرار داده می شوند ، پس از پایان عملیات کاشت ، روز بعد از عمل کاشت مو ، دلمه های کوچکی روی هر شکافی که مو در آن قرار داده شده ، ایجاد می شود  .

علت دلمه های پس از کاشت مو

ایجاد دلمه بخشی از فرآیند ترمیم شکاف ایجاد شده در پوست سر جهت پیوند فولیکول های پیوندی است ، این دلمه ها به دلیل ظاهر نامطلوبی که در ناحیه ی سر با تعداد زیاد خود ایجاد می کنند ، همواره سبب ناراحتی فرد می شوند . به منظور جلوگیری از ایجاد عفونت در ریشه مو و امکان رشد مناسب فولیکول های پیوندی ، باید دلمه های ایجاد شده پس از کاشت مو به صورت اصولی درمان شوند .

درمان دلمه های پس از کاشت مو

به منظور درمان دلمه های پوستی ایجاد شده پس از کاشت مو پزشک متخصص ، داروهایی نظیر آنتی بیوتیک و کرم های مرطوب کننده ی موضعی را تجویز می کند . مرطوب نگه داشتن پوست سر در محل دلمه ها ، سبب بهبودی این عارضه طی 10 روز خواهد شد .

درمان خانگی دلمه های پس از کاشت مو

استفاده از ژل تازه ی گیاه آلوئه ورا که به طور مستقیم می توان آن را روی دلمه ها ریخت ، سبب ترمیم سریع تر زخم ها و رفع دلمه ها خواهد شد . همچنین مرطوب نگه داشتن پوست سر به طور مرتب طی شبانه روز ، به کمک سرم های شست و شو نیز به رفع موثر دلمه ها بسیار کمک خواهد کرد . کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X