5 دلیل برای خارش پوست سر و درمان آن

5 دلیل برای خارش پوست سر و درمان آن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

5 دلیل برای خارش پوست سر و درمان آن

برخی از افراد به دلایل مختلفی دچار خارش پوست سر می شوند البته به وجود آمدن این وضعیت در این افراد دلیلی بر وضعیت ناسالم بهداشتی پوست سر آنها نمی باشد بلکه گاهی علامتی به نشانه بروز اختلالی در پوست سر می باشد که باید به موقع درمان گردد تا منجر به ریزش مو ایجاد طاسی در سر نگردد حال باید ببینیم 5 دلیل برای خارش پوست سر و درمان آن چیست.

خارش پوست سر

هنگامی که پوست سر دچار خارش می گردد این امر نشانگر این موضوع خواهد بود که تعادل پوست سر از بین رفته است و به همین دلیل بید به دنبال علت این خارش و درمان به موقع آن بود.

۵ دلیل خارش پوست سر

برخی از افراد به دلایل مختلفی چون شوره سر، پسوریازیس یا همان بیماری خود ایمن پوست، حساسیت پوستی ، عفونت قارچی و شپش دچار خارش پوست سر در تمام سر یا نواحی مختلف آن می گردند که با رفع این عوامل می توان سلامت پوست سر را دوباره به آن بازگرداند.

درمان خارش پوست سر

جهت درمان خارش پوست سر به دلیل شوره سر باید از شامپوهای ضد شوره و حاوی زینک و فوم هایی که چربی سر را کنترل می نمایند استفاده گردد، جهت درمان پسوزیانس از شامپوهای حاوی اسید سالیسیلیک و زغال سنگ استفاده می شود، جهت درمان حساسیت پوستی سر باید از مصرف حالت دهنده ها و اسپری مو خودداری نمود، جهت رفع عفونت قارچی نیز داروهای محلولی ضد قارچ و جهت رفع شپش سر از شامپوهای ضد شپش و حشره کش ها باید تحت تجویز پزشک استفاده نمود. [caption id="attachment_15605" align="aligncenter" width="600"] دلایل خارش سر[/caption]

تاثیر محصولات آرایشی در خارش پوست سر

بسیاری از مواد آرایشی مو مانند اسپری ها، چسب مو و تافت ها به دلیل مواد شیمیایی که در ساخت آنها استفاده می گردد باعث ایجاد حساسیت و خشکی در پوست سر می شوند که استفاده مداوم از آنها ممکن است منجر به خشک شدن موها و ریزش مو نیز گردد بنابراین افرادی که از این محصولات استفاده می نمایند باید مصرف آنها را کاهش دهند و از حالت دهنده هایی با پایه گیاهی استفاده نمایند. افرادی که به خارش پوست سر دچار شده اند باید جهت تشخیص و در مانی مطمئن و قبل از هر گونه درمان خودسرانه و غیر تخصصی به متخصص پوست و مو مراجعه نمایند زیرا برخی از درمان های غیر اصولی به جای رفع خارش پوست سر باعث ایجاد التهاب بیشتر در پوست سر خواهند شد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X