بهترین سن عمل های لاغری در زنان و مردان

بهترین سن عمل های لاغری در زنان و مردان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین سن عمل های لاغری در زنان و مردان

افراد چاق بسیاری پس از نتیجه نگرفتن از رژیم و ورزش کردن به فکر عمل های لاغری خواهند افتاد که جراح معمولا با بررسی فاکتورهای زیادی در این افراد مانند شاخص توده بدنی، وضعیت سلامت جسمی و سن این افراد در مورد عمل لاغری آنها و نوع عمل تصمیم گیری خواهد کرد اما  بهترین سن عمل های لاغری در زنان و مردان چه سنی می باشد.

سن عمل های لاغری

افرادی که  به دلیل چاقی قصد انجام عمل های لاغری را دارند باید بدانند که جراح قبل از هر تصمیمی در مورد نوع عمل وضعیت آنها از نظر سن، سلامت جسمی و روحی و شاخص توده بدنی آنها را با توجه به قد آنها مورد بررسی قرار می دهد و گر چه انجام عمل های لاغری محدودیت سنی ندارد اما سن بیمار تاثیر مستقیمی در اثر بخشی نتایج جراحی خواهد داشت .

بهترین سن عمل های لاغری

گر چه طبق قانون عمل های لاغری نباید در افراد زیر ۱۸ سال و نوجوانان صورت بگیرد اما اگر نوجوان به چاقی مفرط دچار باشد طبق تشخیص متخصص انجام این جراحی با موارد محدودی در نوجوانان نیز صورت می گیرد اما همواره به گفته متخصصین بهترین سن جهت انجام عمل های لاغری سنین جوانی تا حدود ۵۰ سالگی خواهد بود زیرا در این سنین پوست هنوز خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده است و همچنین افرادی که در این سنین قرار دارند پس از انجام جراحی می توانند با داشتن رژیم غذایی سالم در کنار تحرک بدنی به عدم برگشت چاقی خود کمک نمایند.

بهترین سن عمل های لاغری در زنان و مردان

چه در مردان و چه در زنان بهترین سن جهت انجام جراحی های لاغری سنین جوانی و میانسالی می باشد زیرا در این سنین هم بدن آمادگی تحمل چنین جراحی های سنگینی را خواهد داشت و هم پوست می تواند پس از کاهش وزن به حالت اولیه خود باز گردد همچنین در این سنین انگیزه و روحیه افراد جهت حفظ رژیم غذایی مناسب و تحرک بدنی پس از انجام عمل در حد مطلوبی خواهد بود. گر چه انجام جراحی های لاغری توسط متخصصین فقط به افرادی که چاقی مفرط دارند و شاخص توده بدنی آنها بسیار بالا می باشد توصیه می گردد اما این افراد پس از انجام جراحی در هر سنی که باشند باید توجه داشته باشند که این جراحی ها تنها یک روش کمکی برای آنها جهت کاهش وزن خواهند بود و این افراد باید تا پایان عمر خود از رژیم غذایی مناسب و کم کالری و افزایش فعالیت بدنی استفاده نمایند تا هرگز برگشت وزن سابق خود را نداشته باشند. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X