حقایقی که درباره بالون معده نمی دانید

حقایقی که درباره بالون معده نمی دانید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

حقایقی که درباره بالون معده نمی دانید

یکی دیگر از روش های کاهش وزن که محبوبیت زیادی بین افراد چاق و دارای اضافه وزن دارد روش غیر جراحی بالون معده می باشد که افرادی که تصمیم به استفاده از این روش را دارند باید در مورد این روش اطلاعات دقیقی کسب نمایند اما  حقایقی که درباره بالون معده نمی دانید چیست.

بالون معده

بالون معده روشی غیر جراحی با استفاده از کاهش حجم معده می باشد که با قرار دادن بالونی بادکنکی از جنس سیلیکون نرم در معده باعث کاهش حجم معده می گردد و در نتیجه فرد با صرف وعده غذایی کم به سیری خواهد رسید.

نحوه قرار دادن بالون در معده

جهت قرار دادن بالون در معده هوای آن قبل از قرار دادن در معده تخلیه می گردد و این بالون از طریق دهان به وسیله ی یک لوله ی باریک و انعطاف پذیر که مجهز به لامپ و دوربین می باشد در معده  طی ۱۵ دقیقه قرار داده می شود .

ماندگاری بالون معده برای کاهش وزن تدریجی

به طور معمول بالن معده بعد از ۶ ماه از قرار گرفتن در معده به دلیل احتمال خراب شدن و سوراخ شدن بر اثر اسید معده باید از آن خارج گردد و در این مدت افرادی که از این روش جهت کاهش وزن استفاده کرده اند حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد وزن اضافه خود را از دست خواهند داد.

افراد مناسب جهت قرار دادن بالون معده

بالون معده روشی تدریجی جهت کاهش وزن می باشد که برای تمام افرادی که به اضافه وزن دچار هستند و قصد انجام جراحی لاغری  را ندارند  بسیار مناسب خواهد بود اما این افراد باید پس از قرار دادن بالون تغییرات اساسی در رژیم غذایی خود تحت نظارت متخصص تغذیه انجام دهند.

 عوارض بالون معده

قرار دادن بالون در معده مانند هر روش کاهش وزن ممکن است برای فرد خطراتی مانند خونریزی حین قرار دادن بالون در معده یا برداشتن آن، ناراحتی های معده، حالت تهوع، احساس سنگینی در معده یا درد در آن، رفلکس معده و سوء هاضمه را  در پی داشته باشد.

خارج کردن بالون معده

پس از طی شدن زمان لازم و فرار رسیدن زمان خارج کردن بالون از معده قبل از برداشتن هوای بالون از آن خارج می گردد و بالون به وسیله لوله آندوسکوپی و از راه دهان خارج خواهد شد و پس از این مرحله معده به شکل و اندازه قبلی خود باز می گردد که در این دوران بیمار باید از افزایش حجم وعده های غذایی خود خودداری نماید. افرادی که قصد استفاده از بالون معده را دارند باید قبل از انجام این کار با مراجعه به متخصص تغذیه و پیشگیری یک برنامه ورزشی و رژیم غذایی سالم و کم کالری در کنار این روش این اطمینان را بدست بیاورند که کاهش وزن مناسب و اصولی را تجربه خواهند کرد. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X