عوارض و خطرات استفاده از قرص های لاغری

عوارض و خطرات استفاده از قرص های لاغری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض و خطرات استفاده از قرص های لاغری

افرادی که به چاقی و اضافه وزن دچار می شوند به دلیل شرایط روحی بدی که پیدا خواهند کرد به هر روشی برای رسیدن به تناسب اندام متوسل می شوند تا خیلی سریع به نتیجه دلخواه خود برسند که مصرف  انواع قرص های لاغری نیز یکی از روش های پرطرفدار و آسان رسیدن به این نتیجه خواهد بود اما عوارض و خطرات استفاده از قرص های لاغری چیست.

قرص های لاغری

قرص های لاغری که به سهولت در دسترس همگان قرار دارند به قرص هایی گفته می شود که تولید کنندگان آنها این ادعا را دارند که در ترکیب آنها از موادی استفاده شده است که مصرف آنها باعث کاهش اشتها در افراد چاق و چربی سوزی در آنها به سرعت خواهد شد.

عوارض و خطرات قرص های لاغری

بسیاری از قرص های لاغری تبلیغ شده در جوامع گوناگون فاقد استانداردهای دارویی مناسب هستند و فقط به دلیل استقبال افراد چاق از این قرص ها با هدف سوء استفاده از این افراد با قیمت بالا توسط شرکت های سازنده تولید می شوند که ممکن است باعث عوارضی چون؛ - افزایش ضربان قلب - بیخوابی - بالا بردن فشار خون - سردرد و سرگیجه - تهوع - مشکلات کبدی - مشکلات گوارشی - سکته مغزی و قلبی و اسهال شدید در افراد چاق می شوند.

اثرات قرص های لاغری

طبق نظر سازمان بهداشت غذا و دارو مدرک مستندی در مورد میزان تاثیر گذاری قرص های لاغری رایج در بازار وجود ندارد و تنها قرص هایی که بر پایه گیاهان دارویی تولید می شوند در کنار تغییر سبک زندگی و تغییر رژیم غذایی و ورزش مداوم در دراز مدت موجب کاهش وزن خواهند شد. در صورتی که میخواهید به کاهش وزن و لاغری سریع دست پیدا کنید بهتر است به جای استفاده از قرص های لاغری از روش های پیکرتراشی استفاده نمایید.

قرص لاغری گیاهی

تهیه قرص لاغری گیاهی از مراکز معتبر و تهیه این قرص ها در منزل با استفاده از زردچوبه، زنجبیل، زیره، دارچین و عسل در کنار رژیم غذایی کم کالری و افزایش تحرک بدنی سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و به مرور موجب کاهش وزن خواهد شد. خرید قرص های لاغری با هزینه زیاد گر چه باعث ایجاد حس امیدواری به لاغری در افراد چاق خواهد شد اما این قرص ها نه تنها باعث از بین رفتن هزینه فرد خواهند شد بلکه باعث ایجاد صدمات روحی و افسردگی و صدمات جسمی غیر قابل جبران در این افراد خواهند شد و هر فرد چاقی به جای رو آوردن به این درمان ها باید نگرش مثبتی در مورد چاقی خود داشته باشد و به جای صرف هزینه جهت خرید این قرص ها پول خود را صرف خرید غذاهای سالم نماید و در کنار تغذیه سالم از روش های درمانی تحت نظر متخصص استفاده نمایند. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X