تاثیر هورمون چاقی در نتایج عمل های لاغری

تاثیر هورمون چاقی در نتایج عمل های لاغری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تاثیر هورمون چاقی در نتایج عمل های لاغری

بدن هر انسانی به گونه ای تشکیل شده است که ساختار خاصی در آن وجود دارد و هنگامی که این ساختار بر اثر اختلالی دچار نقص می گردد برنامه ریزی بدن به کلی دچار اختلال خواهد شد و گاهی بروز این اختلال با ایجاد چاقی در فرد نمایان می گردد که یکی از عوامل مهم در این زمینه می تواند عدم سوخت و ساز مناسب هورمون های چاقی بدن باشد اما تاثیر هورمون چاقی در نتایج عمل های لاغری چیست.

هورمون های چاقی

هورمون های بدن هنگامی که از تعادل خود خارج گردند ممکن است باعث کاهش وزن و یا چاقی مفرط در افراد گردند بنابراین با تشخیص و درمان به موقع کم کاری و پر کاری تیروئید، انسولین، کورتیزول یا همان هورمون استرس، استروژن و تستوسترون می توان به برگشت تعادل هورمونی بدن و جلوگیری از چاقی و لاغری کمک نمود.

تاثیر هورمون چاقی در عمل های لاغری

بسیاری از افرادی که عمل های لاغری مانند کوچک کردن معده یا لیپوساکشن داشته اند حتی اگر پس از انجام عمل خود  رژیم غذایی و فعالیت بدنی مناسبی داشته اما در بدن خود تعادل هورمون هایی که منجر به چاقی خواهند شد را نداشته باشند به همین دلیل برگشت چاقی خواهند داشت و عمل های آنها در واقع بی فایده خواهد بود بنابراین قبل از انجام هر عملی باید با انجام آزمایشات و درمان های مناسب در بدن تعادل هورمونی ایجاد گردد.

تاثیر هورمون چاقی در بدن

هنگامی که در بدن تعادل هورمونی وجود نداشته باشد بدن معمولا در واکنش به این عدم تعادل ناخوشایند در معده حس گرسنگی ایجاد خواهد کرد و در نتیجه فرد به سراغ خوراکی ها و غذاهای بیشتری خواهد رفت که در نتیجه دچار چاقی و اضافه وزن خواهد شد. کاهش و افزایش سطح هورمون های مختلف بدن در هر فردی منجر به واکنش بدن نسبت به این نوع اختلال خواهد شد و گاهی این اختلال در بدن با ایجاد چاقی نمودار می گردد که با درمان مناسب دارویی می توان تعادل هورمونی را در بدن ایجاد نمود و هورمون های چاقی بدن را به تعادل رسانید که در این صورت انجام هر گونه جراحی لاغری و رژیم گرفتن و ورزش کردن در افراد چاق منجر به ایجاد لاغری بدون بازگشت در آنها خواهد شد. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X