عوارض و خطرات جراحی چال خنده

عوارض و خطرات جراحی چال خنده

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض و خطرات جراحی چال خنده

برخی افراد وجود چال خنده را نشان از طالع و بخت و بلند دانسته  و برخی نیز آن را یک ویژگی منحصربه فرد زیبایی می دانند ، از این رو عده ای به فکر ایجاد این چال در صورت خود هستند ، در همین راستا در این مقاله ، عوارض و خطرات جراحی چال خنده مورد بررسی قرار گرفته شده است .

چال خنده

چال خنده طبیعی که به آن چال گونه نیز گفته می شود ، می تواند در دو سوی چهره و یا یک سوی آن وجود داشته باشد و در هنگام حرکت عضلات صورت ، نمایان می شود .

علت ایجاد چال خنده

به طور کلی یک چال خنده طبیعی زمانی ایجاد می‌شود که یک نقص کوچک در عضلات گونه وجود داشته باشد ، در این حالت به هنگام لبخند زدن پوست موجود روی این نقص کوچک به سمت داخل کشیده شدا و با جدا کردن این بخش از سایر بخش‌های صورت باعث ایجاد تو رفتگی یا چال بر روی گونه یا چال خنده خواهد شد و زیبایی خاصی به چهره خواهد بخشید.

جراحی چال خنده

جراحی چال خنده یک عمل جراحی زیبایی ساده است و تحت بی‌هوشی موضعی در حالت سرپایی صورت می پذیرد ، عمل جراحی زیبایی چال خنده چند دقیقه طول می‌کشد و فرد می‌تواند بلافاصله پس از عمل به خانه برگردد و فعالیت‌های عادی خود را از سر گیرد . در جراحی چال خنده ، ابزار نمونه‌برداری در محل گونه (بافت داخلی گونه) وارد می‌شود و با حرکت چرخشی در بافت گونه، بافت چربی و عضله گونه برداشته می‌شود ،  به‌ این ‌ترتیب یک مقدار گرد از این بافت‌ها برداشته می‌شود و بدون وارد شدن آسیب به سطح بیرکنی پوست، یک سوراخ کم‌عمق در زیرپوست ایجاد می‌شود ،  این بخش برداشته‌ شده در ادامه با استفاده از بخیه قابل جذب از داخل پوست گونه (عضله) از یک سمت شکاف بسته می‌شود و در ادامه توسط سیستم بدن بازسازی خواهد شد.

عوارض جراحی زیبایی چال خنده

  • احتمال ابتلای فرد به عفونت
  • خونریزی
  • جراحت
  • ترمیم کمتر یا بیشتر از حد لازم عمل جراحی ترمیمی و ضعیف شدن عضلات صورت
  • ورم و کبودی خفیف در صورت
  • ایجاد چال ناخواسته بر روی گونه بدون حرکت عضلات صورت
  • از بین رفتن کامل چال خنده و در صورت تمایل نیاز به جراحی مجدد
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X