عوارض چربی شکم و پهلو در زنان و مردان

عوارض چربی شکم و پهلو در زنان و مردان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض چربی شکم و پهلو در زنان و مردان

داشتن چربی اضافه در ناحیه شکم و پهلوها با شاخص توده بدنی بالا علاوه بر برهم زدن تناسب بدن و از بدن رفتن فرم بدن زمینه ساز بسیاری از بیماری ها می باشد، طبق تحقیقات پزشکان افراد چاق به نسبت افراد دیگر که چربی بدن آنها چندان بالا نمی باشد بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های مختلفی خواهند بود اما عوارض چربی شکم و پهلو در زنان و مردان چیست.

عوارض چربی شکم

داشتن چربی اضافه در ناحیه شکم برای زنان و مردان سبب می گردد تا آنها زمینه های مناسب برای ابتلا به بیماری های مختلفی چون پوکی استخوان، دیابت، فشار خون بالا و بیماری های قلبی را داشته باشند زیرا به علت داشتن چربی اضافه در بدن تغییرات هورمونی در بدن ایجاد می گردد و این امر موجب می گردد جذب مواد مغذی که توسط مواد غذایی گرفته می شده است کاهش پیدا کند و به مرور زمان مردان و زنان دچار پوکی استخوان و بیماری های فراوانی شوند. تجمع چربی در نواحی شکم و پهلو می تواند برای هر فردی خطر آفرین باشد و این چربی ها علاوه بر شکم و پهلو اطراف اندام های اصلی بدن مانند سیستم گوارش ، کبد و قلب تجمع پیدا می کنند و با مختل کردن گردش جریان خون سلامتی آنها را به خطر خواهند انداخت.

نقش تغذیه در لاغری شکم پهلو و سلامت بدن

افرادی که برنامه تغذیه سالمی ندارند و از غذاهای چرب و پر کالری استفاده می کنند و مصرف فست فود در آنها بسیار زیاد می باشد شاخص توده بدنی آنها مخصوصا در نواحی شکم و پهلوها بسیار بالا می باشد و  در این افراد خطر ابتلا به سکته قلبی، سرطان و دیابت بسیار بالا خواهد بود. طبق نظر متخصصین تغذیه  افرادی که به چربی اضافه در ناحیه شکم و پهلو دچار هستند و از عوارض چربی شکم هراس دارند باید با رژیم مناسب و ورزش های صحیح نسبت به کاهش حجم توده بدن خود اقدام نمایند تا عوارض چاقی دامنگیر آنها نشود، طبق نظر این متخصصین مصرف به اندازه و متعادل مواد غذایی و فعالیت های بدنی روزانه و منظم بهترین راه کار برای مقابله با ایجاد چاقی در بدن خواهد بود که مانع از انباشت چربی در بدن خواهد شد، این پزشکان به مردان و زنان توصیه می نمایند تا با حساسیت  در مورد  مصرف مواد غذایی خود برای کنترل چاقی دقت بیشتری داشته باشند زیرا کنترل چاقی از رفع آن بسیار آسانتر و کم هزینه تر خواهد بود. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X