مراحل کاهش وزن تدریجی پس از عمل اسلیو معده

مراحل کاهش وزن تدریجی پس از عمل اسلیو معده

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراحل کاهش وزن تدریجی پس از عمل اسلیو معده

افرادی که به دلیل افزایش حجم معده خود بر اثر پرخوری  دچار افزایش وزن افراطی و غیر قابل کنترلی می شوند هرگز نمی توانند با گرفتن رژیم و ورزش کردن وزن خود را کاهش دهند و روش های جراحی و لیزری کاهش چربی بدن نیز به دلیل شاخص توده چربی بالا در بدن آنها موثر نخواهند بود بنابراین این افراد به جراحی های معده روی خواهند آورد اما  مراحل کاهش وزن تدریجی پس از عمل اسلیو معده شامل چه مراحلی خواهد بود.

کاهش وزن تدریجی

کاهش وزن تدریجی بهترین روش برای خلاصی از شر چربی های اضافه بدن می باشد که کمترین آسیب ممکن را به پوست و ساختار بدن وارد می نماید زیرا گرفتن رژیم های سخت و در کوتاه مدت به دلیل کاهش مواد مغذی بدن و پروتئین ها باعث آسیب به پوست و مو خواهد شد و هر فردی را درگیر مشکلات بیشتری خواهد نمود .

عمل اسلیو معده

جراحی لاغری اسلیو یکی از جراحی های لاغری می باشد که در آن جهت کاهش وزن بیمار جراح قسمت بادکنکی معده بیمار را خواهد برید و حجم معده را کاهش خواهد داد تا بیمار در هنگام مصرف غذا سریع تر احساس سیری نماید، در جراحی اسلیو معده که به دو روش جراحی باز و لاپاراسکوپی انجام می گیرد در نوع باز برش بزرگی از معده برداشته می شود اما در لاپاراسکوپی با استفاده از دوربین و ابزار چندین برش در معده جهت کوچک تر کردن آن انجام خواهد شد. در جراحی اسلیو معده قسمت بادکنکی و حجیم معده بریده می شو و قسمت باریک آن باقی می ماند که بیمار در این صورت بعد از عمل با مصرف مواد عذایی کمی احساس سیری خواهد کرد و در کنار استفاده از دستورالعمل های تغذیه ایی متخصص می تواند کاهش تدریجی وزن خود را داشته باشد.

تغذیه بعد از اسلیو معده

افرادی که جراحی اسلیو معده جهت کاهش حجم معده خود را داشته اند باید به توصیه پزشک خود تمام مراحل و دستورالعمل های برنامه تغذیه خاصی را رعایت نمایند تا بتوانند کاهش وزن تدریجی و بی ضرری را تجربه نمایند، در جراحی اسلیو معده کاهش وزن بعد از جراحی  به کندی صورت خواهد گرفت بنابراین بیماران باید از غذاهای کم کالری استفاده کنند و از پرخوری که باعث کشش حجم معده خواهد شد جلوگیری نمایند. کاهش وزن تدریجی در روش اسلیو معده باید به گونه ای انجام گیرد که ضمن تامین شدن مواد مغذی بدن مانند پروتئین ها ، ویتامین ها  و مواد معدنی بدن دچار مشکل نگردد و معده  با پرخوری به حالت اولیه خود باز گردانیده نشود. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X