فواید و نقش تامپون بینی در عمل جراحی بینی

فواید و نقش تامپون بینی در عمل جراحی بینی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

فواید و نقش تامپون بینی در عمل جراحی بینی

جراحی های بینی به دلیل استقبال زیاد دچار تغییرات زیادی شده اند و تکنولوژی و متد های زیادی در این جراحی ها به کمک جراحان آمده است تا بیمار با تحمل کمترین درد بهترین نتیجه را از جراحی کسب نماید و روش های  قدیمی امروزه دیگر در جراحی های بینی کاربرد چندانی ندارند یکی از روش های جلوگیری از خونریزی بینی حین و بعد از جراحی بینی استفاده از تامپون می باشد اما فواید و نقش تامپون بینی در عمل جراحی بینی چیست.

نقش تامپون بینی

تامپون بینی پانسمان کوچک و باریک استریلی می باشد که بعد از جراحی بینی به منظور حفظ و استحکام غضروف بینی و به منظور جلوگیری از خونریزی بعد از عمل داخل بینی کار گذاشته می شود ، به کار بردن تامپون گر چه برای کنترل عوارض جانبی جراحی مانند خونریزی و جابه جایی غضروف  در گذشته بیشتر به کاربرده می شد ، اما بیرون آوردن این تامپون از بینی بعد از جراحی خود باعث ناراحتی و درد بیمار می شده که جراحان با روش های جدید کمتر تز این روش استفاده می کنند.

نارضایتی بیماران از به کارگیری تامپون بینی

تامپون بینی به دلیل ایجاد فشار و مسدود کردن تنفس از راه بینی موجب نارضایتی بیماران می گردد زیرا تنفس از راه دهان مخصوصا در هنگام خواب برای بیماران بسیار سخت خواهد بود همچنین در هنگام خارج کردن تامپون به دلیل وجود خون لخته شده و ترشح در بینی پروسه خارج کردن تامپون ممکن است دردناک باشد که امروزه در جراحی های بینی به جای استفاده از تامپون از بخیه های داخلی ظریف جهت استحکام تیغه بینی و جلوگیری از خونریزی استفاده می شود. نقش اصلی تامپون در جراحی بینی برای باز نگه داشتن و نرم کردن جراحت های داخل بینی ، جلوگیری از خشک شدن زیاد بینی و پیشگیری از تشکیل جای زخم و خونریزی می باشد که امروزه اکثر متخصصان دیگر از این روش استفاده نمی نمایند و روش های دیگری را جایگزین استفاده از تامپون کرده اند. گرچه نقش تامپون بینی در گذشته برای جراحی های بینی بسیار پررنگ بوده است اما امروزه به دلیل تغییرات متد جراحی بینی و شرایط این جراحی ها و در جراحی هایی که در آنها تیغه بینی اصلاح خاصی روی آن صورت نگرفته است استفاده از تامپون ضروری نخواهد بود. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X