همه چیز درباره مراحل عمل جراحی بینی مردانه

همه چیز درباره مراحل عمل جراحی بینی مردانه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره مراحل عمل جراحی بینی مردانه

جراحی های زیبایی و ترمیمی بینی  یکی از جراحی های پلاستیک رایج و پرطرفدار می باشد که گر چه در گذشته بیشتر در بین زنان رواج داشته است اما امروزه مردان نیز از این گونه جراحی ها برای بهبود ظاهر بینی خود و زیباسازی چهره خود بهره می گیرند اما همه چیز درباره مراحل عمل جراحی بینی مردانه چیست.

جراحی بینی مردانه

جراحی های بینی مردانه که با هدف زیباسازی چهره و ظاهری متناسب در مردان انجام می گیرند در صورتی که توسط جراح با تجربه انجام شوند مشکلات بینی از جمله قوز بینی، افتادگی نوک آن ، زاویه دار شدن بین، بزرگ بودن حفره های بینی و پلیپ و انسداد مجاری تنفسی را در بینی رفع می نمایند و تغییری اساسی را در چهره مردان ایجاد می کنند. مردانی که به جراحی بینی خود علاقه مند می باشند باید قبل از اقدام به جراحی بینی همه چیز را در مورد مراحل جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بدانند و در انتخاب جراح خود عجله ننمایند .

فواید جراحی بینی

جراحی بینی یکی از رایج ترین روش های جراحی پلاستیک می باشد و می توان از آن برای تغییر اندازه بینی، فرم دهی بینی و اصلاح مشکلات آن استفاده نمود. افرادی که از فرم و شکل بینی خود رضایت ندارند و احساس می کنند بین بینی آنها و دیگر اجزای صورتشان هماهنگی وجود ندارد دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند و با جراحی بینی افزون بر ایجاد تناسب در بینی خود حس اعتماد به نفس بیشتری خواهند داشت، تغییرات ایجاد شده توسط جراحی  در بینی هایی که حالت قوز مانند دارند باعث تغییر در فرم بینی و تناسب بین اجزای صورت و بینی خواهد شد و در نتیجه بیمار از چهره خود رضایت بیشتری خواهد داشت.

مراحل جراحی بینی

افرادی که قصد جراحی بینی را دارند پس از مراجعه به جراح زیبایی بینی وی وضعیت بینی آنها را مورد بررسی قرار می دهد و با توجه به فرم دلخواه بیمار  و وضعیت فرم کنونی بینی روش جراحی را مشخص خواهد کرد  و در روز جراحی با بررسی وضعیت سلامت بیمار با بی هوشی کامل جراحی را انجام خواهد داد. در طی جلسه مشاوره با جراح، نوع عمل بینی و تغییراتی که لازم است صورت بگیرد صحبت می شود و بسته به انتظارات بیمار، پزشک روش مناسب را توصیه می نماید. جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و معمولا یک یا دو ساعت طول می کشد، این زمان برای عمل های پیچیده تر ممکن است بیشتر طول بکشد. در جراحی پلاستیک بینی تمام برش ها از داخل بینی و در برخی از موارد از خارج بینی انجام می گیرد انجام می گیرد و پس از انجام جراحی بیمار به اتاق ریکاوری فرستاده می شود و پس از به هوش آمدن و گذشت چند ساعت از جراحی با کمک یکی از اطرافیان می تواند  به منزل مراجعت نماید و پس از چند روز برای بررسی و معاینه باید دوباره به جراح مراجعه کند. به طور کلی مراحل جراحی بینی شامل اصلاح ناهنجاری ها و انحراف تیغه بینی، برداشتن قوز بینی، ترمیم نوک بینی و باریک کردن و بالا بردن آن ، افزودن اسکلت استخوانی به بینی و دوختن پوست و گچ گرفتن آن می شود که در تمام جراحی ها این پروسه  مشترک خواهد بود. در برخی از مواد ممکن است لازم باشد که یک عمل دوم برای تصحیح یک نقص کوچک انجام شود که تنها زمانی لزوم انجام آن مشخص می گردد که تورم بینی ناشی از انجام عمل، از بین رفته باشد.

عوارض جراحی بینی مردانه

هنگامی که جراحی توسط یک جراح پلاستیک واجد شرایط انجام شود، عوارض نادر و معمولا جزئی است. قبل از تصمیم گیری برای انجام جراحی پلاستیک، مهم است آگاه باشید که عوارض ممکن است شامل عفونت، خونریزی و یا واکنش بدن به بیهوشی باشد. درد، تورم و کبودی ناحیه اطراف بینی و خود بینی بعد از انجام عمل طبیعی است که معمولا با مسکن برطرف می گردد. 24 ساعت بعد از عمل صورت متورم می گردد و ممکن است کبودی های شدید در اطراف چشم ایجاد گردد؛ همچنین ممکن است فرد سر دردهای خفیفی داشته باشد. تورم و کبودی در اطراف چشم ممکن است قبل از اینکه بهتر شود افزایش پیدا می کند و بعد از دو تا سه روز به اوج خود می رسد. شما می توانید کمپرس سرد و یخ را برای کاهش تورم اعمال کنید. بعد از حدود یک هفته این عوارض کمتر می شوند و بیشتر تورم و کبودی باید ظرف دو هفته ناپدید گردد. خونریزی خفیف در طی چند روز اول بعد از جراحی رایج است و شما ممکن است چندین هفته اول احساس گرسنگی داشته باشید. وقتی رینوپلاستی از داخل انجام می گردد، هیچ زخم قابل مشاهده ای ایجاد نمی شود اما هنگامی که جراحی در خارج بینی ویا کناره های آن انجام گردد زخم های کوچکی بر روی بینی بوجود می آید که معمولا بعد از گذشت چند روز محو می گردند.

نتایج رینوپلاستی به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل متعددی بر نتایج رینوپلاستی نظیر ساختار استخوان بینی و غضروف، شکل صورت، ضخامت پوست و سن بیمار اثر می گذارند. همه این عوامل باید قبل از تصمیم گیری نهایی برای انجام عمل مورد بررسی قرار بگیرند. همچنین پزشک باید در مورد هر گونه آلرژی و یا مشکلات تنفسی و همچنین جزئیات هر گونه دارو یا ویتامین هایی که بیمار مصرف می کند و اینکه آیا سیگار می کشد یا خیر، اطلاع داشته باشد. انجام جراحی بینی معولا قبل از سن 16 سالگی توصیه نمی گردد اگر چه ممکن است در برخی از موارد استثناهایی در این مورد داشته باشد. دلیل این محدودیت این است که قبل از 16 سالگی فرد در حال رشد است و اندازه بینی و صورت نیز همواره ممکن است تغییرات ریزی داشته باشند؛ به همین دلیل جراحی بینی باید در سنی که این عوامل فرد به ثبات رسیده است انجام گردد.

اقدامات پس از جراحی بینی مردانه

پس از انجام جراحی بینی مردانه که اغلب به دلیل داشتن قوز در بینی آنها انجام می گیرد بیمار باید تا چندین روز غذاهای نرم میل کند، از آوردن فشار به بینی خودداری نماید، در هنگام خواب  باید سر را بالاتر از بدن قرار دهد، عطسه و سرفه بلند نکند و تا چندین ماه جهت جلوگیری از ورم بر روی بینی و استحکام غضروف ان از روش صحیح چسب زدن بر بینی استفاده نماید. بهترین کار این است که در روزهای اولیه بعد از درمان از ضربه زدن و یا مالیدن بینی خودداری نمایید. هنگام شستن صورت و یا استفاده از لوازم آرایش باید با بینی خود ملایم باشید. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X