راه حل و درمان شل شدن پوست اطراف چشم

راه حل و درمان شل شدن پوست اطراف چشم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

راه حل و درمان شل شدن پوست اطراف چشم

عواملی که باعث شل شدگی پوست صورت می شوند مانند بالا رفتن سن، استرس، کم خوابی و عوامل ژنتیک تاثیری چند برابری بر پوست دور چشم خواهند داشت و پوست دور چشم بیشتر از دیگر نقاط صورت دچار افتادگی و شل شدگی می گردد اما راه حل و درمان شل شدن پوست اطراف چشم چیست.

پوست اطراف چشم

یکی از نشانه های بالا رفتن سن ایجاد چین و چروک و شل شدن پوست اطراف چشم می باشد و بطور کلی از بین رفتن شادابی و طراوت پوست دور چشم تاثیر بسزایی در بالاتر نشان دادن سن افراد دارد. همچنین از آنجا که چشم ها نقطه کانونی صورت محسوب می گردند داشتن خطوط در اطراف آنها می تواند ظاهر فرد را خسته و غمگین نشان بدهد. به همین دلایل مراقبت مناسب از این منطقه می تواند مزایای بلند مدت را فراهم نماید. پوست اطراف چشم ده برابر نازک تر از پوست سایر نقاط صورت است. با گذشت زمان، پوست کلاژن و الاسیتیسیته خود را از دست می دهد و نازک تر می گردد. این امر می تواند تحت تاثیر قرار گرفتن در معرض آفتاب، سیگار کشیدن و دیگر اثرات زیست محیطی تشدید شود. علاوه موارد گفته شده، پوست کناره چشم دائما در حال حرکت است، تنها چشمک زدن باعث تولید تعداد زیادی حرکت در روز می شود. سایر حرکات صورت مانند لبخند زدن، خارش و استرس نیز می توانند روی ناحیه چشم تاثیر بگذارند و خطوطی را در گوشه آن ایجاد نمایند. تغذیه نادرست، انواع آلرژی ها و آرایش چشم نیز می توانند در به وجود آمدن چین و چروک تاثیر داشته باشند. پوست اطراف چشم بسیار نازکتر از سایر نقاط صورت می باشد و به دلیل حساسیت زیاد و حرکات ابروها و عضلات چشم زودتر و بیشتر از سایر نقاط صورت دچار چین و چروک و شل شدگی می گردد و به همین دلیل حساسیت چشم و پوست نمی توان از هر روش درمانی برای رفع شل شدگی پوست آن استفاده نمود و روش درمانی در این ناحیه باید با دقت و تخصص صورت بگیرد.

روش های درمان شل شدن پوست اطراف چشم

مراقبت از پوست اطراف چشم و جلوگیری از شل شدن آن به دقت بسیار زیادی نیاز دارد. از آنجایی که پوست این ناحیه نازک است، تمایل دارد که اولین مکان برای نشان دادن نشانه های پیری باشد. بنابراین هنگام انتخاب یک محصول باید دقت داشت که آن محصول از ترکیبات ملایم حاوی ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها ساخته شده باشد. ماساژ پوست اطراف چشم نیز یک راه مناسب برای کاهش چروک های سطحی و جلوگیری از ایجاد چین و چروک می باشد. برای مراقبت از پوست نازک این ناحیه از ایجاد کشش در اطراف چشم باید خودداری کرد. علاوه بر روش های دارویی، ماساژ پوست و استفاده از مواد طبیعی کاهش چروک دور چشم، می توان با مراجعه به کلینیک ها از روش های جوانسازی پوست نیز استفاده نمود که در ادامه به شرح آنها می پردازیم. در درمان شل شدن پوست اطراف چشم از روش های مختلفی مانند تزریق ژل و چربی،جراحی های لیفت پوست، لیزر درمانی، بوتاکس ، مزوتراپی و پی آر پی می توان استفاده نمود که اکثر این روش ها مشکل شل شدگی پوست دور چشم را به طور موقت رفع می نمایند و پس از مدتی باید از تکرار آنها در پوست دور چشم استفاده گردد.

تزریق ژل و چربی

در تزریق ژل به پوست اطراف چشم از انواع ژل ها که حالت حجم دهندگی دارند استفاده می گردد که باید در تزریق از ژل های باکیفیت استفاده گردد تا پوست دچار حساسیت نشود اما در تزریق چربی از چربی خارج شده از بدن خود بیمار استفاده می شود که این تزریق نسبت به تزریق ژل دوام بیشتری دارد و به دلیل سازگاری با بدن باعث بروز حساسیت در پوست دور چشم نخواهد شد.

جراحی های لیفت

در جراحی لیفت دور چشم پوست این ناحیه با برش هایی که در خط رویش موهای  کنار گوش ایجاد می گردد کشیده می گردد و پوست اضافه توسط جراح برداشته می شود که این روش رفع شل شدگی پوست دور چشم از سایر روش ها دوام بیشتری خواهد داشت.

لیزر درمانی

در لیزر درمانی افتادگی پوست دور چشم از لیزر فراکشنال با درجه پایین استفاده می شود که لیزر با تحریک کلاژن سازی عمیق در پوست افتادگی آن را کاهش و قوام و استحکام آن را بیشتر خواهد کرد.

بوتاکس

تزریق بوتاکس به دور چشم سبب می گردد تا عضلات چشم به طور موقت فلج شوند و افتادگی و چروک آن تا مدتی از بین رود. بوتاکس در دو نوع موقتی و دائم بسته به نیاز متقاضی و تشخیص بیمار انجام میگردد.

مزوتراپی

در روش تزریقی مزوتراپی پوست جهت رفع سل شدگی پوست دور چشم انواع ویتامین ها، پروتئین، داروها و  مواد معدنی که پوست جهت قوام خود به آنها نیاز دارد توسط سوزن های ریزی وارد پوست می شود و به مرور زمان شل شدگی دور چشم درمان می گردد.

پی آر پی

در روش پی آر پی با هدف رفع چروک و افتادگی پوست اطراف چشم از پلاکت غنی شده که از خون خود بیمار گرفته می شود استفاده خواهد شد و با تزریق این پلاکت که سرشار از مواد مغذی پوست می باشد مشکلات پوست دور چشم رفع می گردد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X