خطرات و عوارض جراحی پلاستیک چانه و فک پایین

خطرات و عوارض جراحی پلاستیک چانه و فک پایین

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات و عوارض جراحی پلاستیک چانه و فک پایین

اغلب افرادی که در چانه و فک خود به دلیل مادرزادی و یا بروز حادثه بدشکلی و بد فرمی دارند تنها روش درمانی اصلاح نواقص صورت را در این نواحی را جراحی های زیبایی می دانند  اما خطرات و عوارض جراحی پلاستیک چانه و فک پایین چیست. اصولا طبق معیارهای زیباشناختی چانه  و فک باید روی خط فرضی عمودی کنار لب پایین قرار بگیرند و کوچک بودن و غیر متعادل بودن چانه نسبت به سایر اجزای صورت باعث از بین رفتن تناسب در فرم صورت می شود و چانه و فک به جراحی نیاز خواهند داشت.

جراحی پلاستیک چانه

در جراحی پلاستیک چانه با توجه به نوع اصلاحی که باید در فرم چانه انجام گیرد و میزان بد فرمی چانه روش جراحی توسط متخصص جراحی پلاستیک انجام می گیرد ، در مرحله شناسایی مشکلات چانه متخصص از استخوان فک با اشعه ایکس  عکس برداری انجام می دهد تا چانه را از تمام زوایا بررسی نماید و سپس روش جراحی و میزان تراش استخوان را تعیین می نماید و اقدام به جراحی می نماید . در جراحی پلاستیک چانه و فک جراح از ترکیبی از روش کاهش استخوان چانه و بافت نرم روی استخوان استفاده می کند و محل برش های جراحی را در چین های زیر چانه قرار می دهد و اگر چانه کوچک باشد از پروتز برای حجم دهی به چانه استفاده می کند اما اگر بزرگ باشد از کاهش ترکیبات بافت نرم چانه در هنگام جراحی استفاده خواهد کرد و مقداری از بافت چانه را از آن خارج می نماید تا اندازه چانه و فک متناسب با صورت گردد.

جراحی فک پایین

جراحی فک پایین که به منظور اصلاح ناهنجاری های فک انجام می گیرد باعث می گردد تا بیمار در حرکات فک پایین خود با مشکلی مواجه نگردد و اصلاح مشکلات عدم تقارن فک پایین با فک بالا از بین رود و بیمار در حرکات فک خود احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

خطرات و عوارض جراحی پلاستیک چانه

در جراحی های فک و چانه خطرات و عوارضی مانند خونریزی، عفونت، بی حس شدن چانه و فک، گرفتگی بینی و سفتی فک بیماران را تهدید می نماید که انجام جراحی توسط یک جراح با تجربه و آموزش دیده و با امکانات لازم می تواند بروز این خطرات را از بین ببرد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X