تاثیر پیلینگ شیمیایی و مکانیکی در پوست صورت

تاثیر پیلینگ شیمیایی و مکانیکی در پوست صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تاثیر پیلینگ شیمیایی و مکانیکی در پوست صورت

افراد بسیاری خواهان جوانسازی پوست با لایه برداری آن هستند ، زیرا با لایه برداری پوست ، ضمن ایجاد لایه ی پوستی جدید ، سالم و زیبا ، می توان بسیاری از ضایعات پوستی نظیر ؛ لکه ها ، خشکی ، ترک ، اسکار ، تیرگی ، منافذ باز و بزرگ ، چربی زیاد و .... را از بین برد ، اما لایه برداری چگونه موجب تاثیرات مثبت و سازنده بر روی پوست خواهد شد ؟ برای دریافت پاسخ کامل و مناسب به این سئوال با ما همراه باشید تا تاثیر پیلینگ شیمیایی و مکانیکی در پوست صورت مورد بررسی قرار گیرد . در روش های لایه برداری که می تواند از طریق لیزر ، مزوتراپی پوست، پیلینگ شیمیایی ، میکرودرم  ابریژن و میکرونیدلینگ انجام شود ؛ لایه برداری پوست به دو طریق موجب طراوت و جوانسازی پوست خواهد شد ، یکی از طریق زدودن سلول های مرده ی روی پوست و دیگری از طریق ؛ تحریک افزایش تولید کلاژن و الاستین سازنده و ترمیم کننده ی سلول های پوستی ، در اثر تولید کلاژن و الاستین بسیاری از ضایعات پوستی به صورت اصولی و عمقی از بین خواهند رفت .

پیلینگ شیمیایی

در رابطه با تاثیر پیلینگ شیمیایی و مکانیکی در پوست صورت می توان عنوان نمود که به عنوان مثال در روش پیلینگ شیمیایی ، استفاده از  محلول های شیمیایی با قدرت مشخص لایه برداری در تماس با پوست ، موجب از برداشته شدن  لایه ی سلول های مرده ی پوستی خواهد شد ، بدین ترتیب لایه ای سالم و تازه جایگزین لایه ی فرسوده ی قدیمی خواهد شد .

پیلینگ مکانیکی

در اثر پیلینگ مکانیکی حاصل از روشی نظیر میکرودرم ابریژن ،  خراش های مکانیکی ایجاد شده بر روی سطح پوست حاصل از دستگاه پیلینگ ، پوست به تولید بیشتر کلاژن و الاستین جهت ترمیم پوست وادار می شود ، بدین طریق در اثر افزایش دو پروتئین کلاژن و الاستین ، ترمیم و بازسازی پوست به شکل عمقی از لایه میانی درم پوست انجام خواهد شد  . در واقع پیلینگ شیمیایی و مکانیکی پوست هر دو جهت ترمیم و جوانسازی پوست به صورت درمان های تکمیلی برای پوست بسیار موثر بوده و تاثیرات بسیار مثبتی در زیبایی و طراوت پوست اعمال خواهند کرد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X