نحوه اسکراب جوش در پوست خشک بعد از سابسیژن

نحوه اسکراب جوش در پوست خشک بعد از سابسیژن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نحوه اسکراب جوش در پوست خشک بعد از سابسیژن

پوست خشک به دلیل خشکی و کم بودن چربی سطح پوست نسبت به پوست های چرب حساس تر و شکننده تر است ، از این رو جهت اسکراب آن با از روش های ملایم و خفیف اسکراب استفاده کرد و مراقبت لازم را در این خصوص اعمال نمود تا از ایجاد هر گونه آسیب بر روی پوست جلوگیری شود ، در همین راستا ، در این مقاله ، نحوه اسکراب جوش در پوست خشک بعد از سابسیژن مورد بررسی قرار گرفته شده است .

سابسیژن جوش

یکی از روش های موثری که می توان به کمک آن اسکار حاصل از جای جوش را برطرف نمود ، روش سابسیژن می باشد ، در این روش بافت فیبروز متصل به اسکار که موجب کشیده شدن اسکار به سمت پایین و عامل فرو رفتگی آن است ، با حرکات جلو و عقب سوزن مخصوصی به نام نوکور یا لوله ی بسیار باریکی به نام کانولا ، بریده می شود و با آزاد شدن اسکار از اتصالات فیبروز ، پوست بالا آمده و صاف می شود ، خراش هایی که در زیر بافت جوش ایجاد می گردد ، تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند ، در نتیجه همزمان با مسطح شدن جای جوش ، زیر اسکار نیز توسط کلاژن ترمیم و پر خواهد شد .

اسکراب جوش

در رابطه با نحوه اسکراب جوش در پوست خشک بعد از سابسیژن می توان عنوان نمود که به کمک اسکراب می توان سلول های مرده ی پوستی را به خوبی از روی پوست زدود ، رشد سلول های جوان را تسریع کرد ، لطافت و جوانی به پوست بخشید ، این نوع لایه برداری سطحی و خفیف باید به گونه ای باشد که آسیبی به پوست خشک به دلیل حساسیت آن ، وارد نشود ، از این رو پس از انجام عمل سابسیژن جوش توسط متخصص ، برای انجام اسکراب نیز به دلیل تسلط پزشک متخصص پوست بر میزان اسکراب پوست خشک ، باید به او مراجعه کرد . پزشک متخصص پوست با اسکراب مناسب و شیوه های اصولی ، اسکراب را بر روی پوست قرار می دهد و در جهت صحیح شروع به ماساژ پوست خواهد کرد ، پس از آن نیز از مرطوب کننده استفاده می کند تا از خشکی پوست جلوگیری شود . ماساژ صحیح صورت با اسکراب ، ضمن رفع موثر لایه ی سلول های مرده ، پوست را به خوبی پاکسازی و رنگ پوست را روشن تر خواهد کرد . اگر اسکراب پوست خشک بعد از سابسیژن در منزل باید صورت پذیرد ، باید به آرامی و با اسکراب های خفیف این کار انجام شود ، استفاده از ماسک مرطوب کننده ای نظیر ژل آلوئه ورا و کرم مرطوب کننده نیز در این زمینه بسیار موثر می باشد .

نحوه اسکراب کردن پوست خشک

پس از انتخاب بهترین نوع اسکراب مناسب با پوست خشک ، جهت استفاده از آن ، ابتدا پوست را با آب مرطوب سازید ، سپس به آرامی با حرکات دورانی ،اسکراب را بر روی پوست ماساژ دهید پی از اتمام کار ، اسکراب را از روی پوست بشویید تا پوست خشک نشود ، در نهایت پس از خشک کردن پوست با حوله ی نرم ، از لوسیون یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X