بهترین روش کلینیکی جایگزین اسکراب پوست خشک و چرب

بهترین روش کلینیکی جایگزین اسکراب پوست خشک و چرب

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش کلینیکی جایگزین اسکراب پوست خشک و چرب

سلول های پوستی به طور مرتب در حال رشد و تکثیر هستند ، لذا همواره لایه ای از سلول های جدید و سالم جای سلول های قدیمی را خواهد گرفت ، زدودن لایه ی سلول های مرده در جوانسازی پوست ، بسیار موثر می باشد ، از این رو در این مقاله ؛ بهترین روش کلینیکی جایگزین اسکراب پوست خشک و چرب مورد بررسی قرار گرفته شده است .

اسکراب پوست خشک

در رابطه با اسکراب پوست خشک می توان عنوان نمود که لایه برداری پوست خشک ضمن از بین بردن کامل سلول های مرده و قدیمی ،  موجب رفع ترک ها و خشکی پوست و زبری آن خواهد شد به نحوی که پوست لطیف و سالم خواهد شد . اسکراب کردن پوست یا همان لایه برداری پوست را می توان با روش های مختلف خانگی ( در منزل توسط خود فرد ) و کلینیکی ( توسط پزشک متخصص پوست ) انجام داد ، با توجه به اینکه پزشک متخصص با آگاهی از آناتومی و وضعیت پوست ، با روش های موثر و کنترل شده می تواند لایه برداری استاندارد و اصولی را بدون آسیب وارد کردن به پوست ، انجام دهد ، لذا توصیه می شود که لایه برداری پوست را نزد یک پزشک متخصص پوست ماهر و تجربه انجام دهید تا از نتایج مطلوب آن بهره مند شوید .

بهترین روش کلینیکی جایگزین اسکراب پوست خشک و چرب

در کلینیک های تخصصی پوست و زیبایی اسکراب پوست خشک و چرب با روش های مختلفی نظیر ؛ پیلینگ شیمیایی ، میکرودرم ابریژن ، لیزر درمانی و میکرونیدلینگ  انجام می شود که هر کدام از این روش های تاثیرات اختصاصی و لایه برداری با عمق مشخصی را انجام می دهند .
  • میکرودرم ابریژن : در روش لایه برداری سطحی پوست به کمک ذرات کریستال خراش دهنده ی سطح پوست حاصل می گردد .
  • پیلینگ شیمیایی : در این روش ، می توان لایه برداری را در سه سطح ؛ خفیف ، متوسط ، عمیقی با استفاده از محلول های شیمیایی موضعی بر روی پوست انجام داد .
  • لیزر درمانی : استفاده از انواع لیزر برای لایه برداری ضمن تحریک کلاژن سازی و تولید الاستین ، امکان لایه برداری سطحی و عمقی را بر روی پوست ایجاد می کند .
  • میکرونیدلینگ : در این روش لایه برداری عمقی پوست به کمک فرو کردن های سوزن های متعدد و بسیار ریز ؛ از لایه ی میانی درم پوست حاصل خواهد شد .
روش مناسب برای هر فرد جهت لایه برداری با توجه به نوع پوست ، نیاز آن ، عمق لایه برداری و عوارض و مشکلات پوستی انتخاب می شود . اینکه کدام روش جهت اسکراب پوست خشک و چرب ، بهترین روش کلینیکی می باشد ، به نوع و نیاز پوست به لایه برداری و ضایعات پوستی بستگی دارد . هرگز نمی توان برای همه ی افراد تنها یک روش را انتخاب نمود ، پوست در افراد مختلف ،نیازها و ویژگی های خاص و مختلفی دارد ، لذا روش لایه برداری مناسب در افراد مختلف ، متفاوت خواهد بود . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X