رفع تیرگی دور چشم با پی آر پی

رفع تیرگی دور چشم با پی آر پی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رفع تیرگی دور چشم با پی آر پی

از حساس ترین قسمت های پوست انسان که نیاز به مراقبت های خاصی دارد ،می توان به پوست دور چشم اشاره نمود که در برابر عوامل محیطی و بدنی شدیدا تاثیرپذیرفته و حالت نرمال خود را از دست می دهد. به مرور زمان ، افراد در اثر عوامل مختلفی ممکن است دچار تیرگی  ، پف و چروک دور چشم شوند که این عوارض چهره ی فرد را خسته و بالاتر از سن خود نشان می دهند که از طریق یک روش طبیعی چون پی آر پی می توان عیبوب این نواحی از صورت را به طور شگفت انگیزی برطرف نمود . در روش پی آر پی دور چشم (PRP) ، با استفاده از اجزای خون خود فرد که شامل پلاکت ها می باشد ، به تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت اقدام می گردد .

علاوه بر جوان سازی و رفع تیرگی صورت ، پی آر پی در گردن ، جلوگیری از ریزش مو و درمان آن ، دست ها و سر سینه نیز کارایی لازم را اجرا می کند.

روش درمانی PRP

پی آر پی در واقع همان پلاسمای غنی شده ی پلاکتی است که در یک فرآیند جداسازی از خون تازه و لخته نشده در دستگاه سانتریفیوژ گریز از مرکز تهیه شده است.

می توان گفت که پی آر پی روشی نوین و بنیادین سلولی است که با ورود به عرصه های مختلف رشته های پزشکی چون ؛ جراحی زیبایی ، فک و صورت ، جراحی قلب،  ارتوپدی و غیره به خوبی به رسمیت شناخته شده است.

پی آر پی دور چشم

روش پی آر پی دور چشم به این شکل می باشد که پلاسمای نمونه ی خون فرد که حاوی  پلاکت های خونی غلیظ بوده ، در نواحی تیره و چروک زیر چشم از طریق سوزن های مخصوص تزریق می گردد.

با تزریق پی آر پی، فاکتورهای رشد پلاکتی با تولید سلول های جدید باعث محو تدریجی تیرگی دور چشم می شوند.

تزریق ژل پی آر پی بدون درد است.

روش پی آر پی، بدون هیچ محدودیت سنی ، هم در مردان و هم در زنان موثر می باشد .

ماندگاری و تاثیر پی آر پی ، طولانی مدت می باشد.

از مزیت های مهم روش  پی آر پی می توان به غیر تهاجمی بودن ، عوارض ناچیز ، بدون حساسیت و واکنش های آلرژیک ، استریل بودن تزریق ، ساده و راحت بودن تزریق اشاره نمود.

پس از تزریق ، استفاده مداوم از کرم ضدآفتاب نباید فراموش گردد.

هزینه تزریق PRP دور چشم

هزینه ی تزریق پی آر پی ، با توجه به مهارت و سابقه ی پزشک و میزان محل مورد تزریق متفاوت خواهد بود.

به دلیل این که این تزریق بدون جراحی و بستری شدن در بیمارستان در مطب انجام می شود ، تزریق پی آر پی دیگر هزینه های بیمارستان را شامل نمی شود.

یکی از متداول ترین روش های درمانی و معجره آسای رفع تیرگی دور چشم با پی آر پی می باشد. آسیب پذیرترین ناحیه پوست صورت نسبت به سایر نواحی پوست دور چشم  می باشد در برخی افراد مویرگهای دور چشم منجر به هاله ای سیاه می شوند که این امر بدلیل ژنتیکی یا وراثتی و یا کم بودن ساعات خواب و یا برعکس افزایش زمان خواب و یا کاهش وزن و افزایش سن می تواند باشد. در درمان رفع تیرگی دور چشم با پی آر پی در برخی افراد استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی و یا بیماری های حساسیتی و آلرژیک و یا ناراحتی های کلیوی و در برخی دیگر کمبود ویتامین های روحی و تغذیه ای و یا عوامل هورمونی با گذشت زمان مسبب ایجاد تیرگی اطراف چشم می باشد .از جمله روش های درمان تیرگی دور چشم استفاده از پی آر پی می باشد.  
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X